BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Dziękujemy…

Zespół teatralny „Figiel” i solista Łukasz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, w niedzielę 23 września 2018 r. uczestniczyli w liturgiach mszy świętej wspólnie z parafianami Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Łańcuchowie i w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej w Ostrówku.

Poprzez udział w liturgii dziękowali Parafianom za wsparcie otrzymane w ramach prowadzonej od 1 marca do 16 czerwca Kampanii Społecznej Kilometry Dobra.

W pięknie odremontowanym w tym roku kościele liturgię rozpoczął śpiewem Łukasz Lisek utworem pt. „Tłumy serc”, zaśpiewał też utwory „Trzeba chodź jeden raz” i „Tyle dobrego Panie”.

Ksiądz proboszcz rozpoczynając mszę powitał parafian i uczestników warsztatu. Powiedział o celu w jakim przybył zespół oraz opiekunowie, powiedział m.in.: „ … dzisiaj gościmy w parafii przedstawicieli WTZ w Janowicy. Po mszy św. będzie możliwość wsparcia ich dzieła przez nabycie ich wyrobów lub składając ofiarę pieniężną.”

Bohaterka legendy przedstawionej przez zespół „Figiel”, Magda zwana Niegodziwą, jak i cała legenda „Bezdenna sadzawka” wpisała się swoją historią w czytania ewangelii. Proboszcz parafii ks. Tomasz Konstanciuk poprzez swój komentarz do prezentowanej legendy w kazaniu nawiązał co codziennego życia każdego z nas.

Po zakończonym występie głos zabrała przewodnicząca Koła w Łęcznej i kierownik warsztatu w jednej osobie. Podziękowała proboszczowi za możliwość prezentacji, pomoc w organizowaniu występów w innych parafiach a wszystkim obecnym za włączenie się w kampanię i pomoc finansową. Podziękowania były też skierowane do patrona Kampanii Andrzeja Kity obecnego na jednej z liturgii.

W czasie pobytu w parafii prezentowane były prace uczestników, wykonane w warsztacie.

Społeczność skupiona w Parafii Łańcuchów jest otwarta na działanie innych, potrzebujących, duża w tym zasługa księdza Tomasza. Otwartość księdza spowodowała, że kierujemy do niego nasze kroki nie tylko w potrzebie, ale po prostu tak po ludzku rozmawiamy o planach, radościach, sukcesach, porażkach szukamy też wsparcia kiedy nie jest łatwo.

Po sumie w kościele w Łańcuchowie uczestniczyliśmy w koncercie organowym Stanisława Diwiszka organisty z archikatedry lubelskiej, koncert to wielka uczta dla ducha.

Dziękuję, dziękujemy wszystkim Parafianom i księdzu Proboszczowi za dobroć serca. Dzięki Wam stan naszego konta na inwestycję powiększył się o 1528,00 zł. 

W dalszym ciągu nie przestajemy marzyć o rozbudowie naszej placówki. Nie przestajemy marzyć o spotkaniu ludzi którzy nam pomogą.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies