BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Działania Fundacji Nieprzetartego Szlaku

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o działalności Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Warsztaty dla Instruktorów grup osób z niepełnosprawnością.

Zapraszamy na siedmiodniowe, intensywne warsztaty w Skrzynickim Ośrodku Teatralnym. Szkolenie przeznaczone jest dla instruktorów teatralnych, pedagogów, animatorów kultury, osób prowadzących koła teatralne i wszystkich zainteresowanych, którzy mają już pewne doświadczenie w pracy teatralnej i chcą rozszerzyć swój warsztat pracy. Warsztaty podzielone będą na trzy moduły wzbogacone o uzupełnienie dotyczące pracy online – narzędzi, metod, korzyści i niebezpieczeństw.

Warsztaty odbędą się w dniach 12-18 sierpnia 2020 roku w Skrzynickim Ośrodku Teatralnym.

Koszt tylko 900 złotych!

W cenie:

  • uczestnictwo w Warsztatach dla Instruktorów (7 intensywnych dni pracy)
  • 5 noclegów (maksymalnie 3 osoby w jednym pokoju) 
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja z opcją wege).
  • spędzenie czasu w klimatycznych miejscu, z dala od zgiełku miasta  
  • warsztaty z wykwalifikowanymi specjalistami z zakresu teatroterapii, ekspresji ciała,  pracy z grupą metodą dramy

Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy w wydarzeniu na facebooku.

Warsztaty są szczególnie cenne w tym momencie ze względu na moduł dotyczący pracy z grupami on-line. Na facebookowym profilu Fundacji regularnie publikowane są posty na ten temat.

Baner graficzny promujący Warsztaty dla Instruktorów. Drama - Ekspresja ciała - Teatroterapia. Metoda dramy w pracy z grupami (Ola Chodasz); Ekspresja ciała (Janusz Szymański); Teatroterapia (Michał Stanowski). Skrzynicki Ośrodek Teatralny 12-18 sierpnia 2020.

Hot16Challenge2, które jest zrealizowane razem z Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy opracowane jest i nagrane od momentu otwarcia Ośrodka. Nominowana została Fundacja Alpha i wyzwanie zostało podjęte! Do tej pory zarejestrowano 5224 wyświetleń, 80 polubień i 17 udostępnień.

Post na temat wydarzenia znajduje się na stronie facebookowej Nieprzetartego Szlaku.

Również na Facebooku, ale i na YouTube co poniedziałek Fundacja publikuje spektakle teatralne prezentowane w ramach Międzynarodowych Spotkań Nieprzetartego Szlaku. Akcja nazywa się “Teatralne poniedziałki”. Prezentowane spektakle można znaleźć kanale YouTube Nieprzetartego Szlaku. Playlista będzie sukcesywnie uzupełniana.

Na facebookowym profilu Fundacji podczas pandemii 24-27 kwietnia Fundacja zorganizowała pierwszy wirtualny festiwal Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku “Przemiany” co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i przysporzyło sporo nowych fanów na facebooku. Zmobilizowało również środowisko Instruktorów i Wolontariuszy do działań on-line. W ramach festiwalu zaprezentowano spektakl teatralne, wystawę Prac plastycznych “Przemiany” oraz wystawę laureatów konkursu Teatr w Obiektywie 2019. Branżowy portal “Nasza sprawy” napisał o tym dość szeroki artykuł.

Odbyła się także akcja promocyjna pod hasłem PodarujRadośćŻycia, która zaowocowała filmem promującym działania Nieprzetartego Szlaku oraz działań Arteterapeutycznych.

Źródło: lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies