BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wystawę: na beżowym tle z widocznymi hieroglifami na środku złoto-granatowy skarabeusz ze skrzydłami i wielkim okiem, nad nim słońce.

Dostępna “Magia Starożytnego Egiptu”

Po ogromnym sukcesie wystawy prac Tamary Łempickiej, Muzeum Narodowe w Lublinie przygotowało kolejną nie lada gratkę dla zwiedzających.

Tym razem możemy wybrać się w niezapomnianą podróż w czasie: do świata piramid, faraonów i skarabeuszy – do starożytnego Egiptu. Jego magię można zgłębiać od 30 września 2022 do 5 marca 2023.

Oprócz walorów artystycznych, o których rozpisują się w recenzjach dziennikarze i wypowiadają historycy sztuki, warto również skupić się na rzeczy, która nam jest szczególnie bliska – po raz kolejny organizatorzy pokazali, że troszczą się o wszystkich zwiedzających i zadbali o to, aby wystawa była dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Każdy zwiedzający może skorzystać z audioprzewodników, dostępnych na stronie: zamek-lublin.pl/magia-starozytnego-egiptu-audioprzewodnik-pl.

Dostępne są również opisy w języku prostym do czytania i rozumienia oraz nagrania w Polskim Języku Migowym.

Zaplanowano również szereg wydarzeń towarzyszących wystawie: szereg warsztatów dla dzieci i młodzieży, oprowadzania z przewodnikiem dedykowane seniorom, oprowadzania z audiodeskrypcją na żywo oraz tłumaczone na PJM. Daty bieżących wydarzeń oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie: zamek-lublin.pl/wydarzenia-towarzyszace-wystawie-magia-starozytnego-egiptu.

Anna Bieganowska-Skóra

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies