BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat informacyjny promujący wydarzenie

Dołącz do Dzikiej Akademii i poznaj tajemnice roślin. Pierwsze warsztaty już 4 lipca / z tłum. na PJM

Dzika Akademia zaprasza do odkrycia fascynującego świata lubelskiej przyrody, nauki rozpoznawania i zbierania ziół oraz tworzenia własnych preparatów. Warsztaty i spacery zielarskie są otwarte dla wszystkich od 15. roku życia.

Dzika Akademia zaprasza osoby od 15. roku życia, które chcą rozpocząć przygodę z dzikimi roślinami i nauczyć się wykonywać z nich proste preparaty dla zdrowia, urody i miłej atmosfery. Warsztaty są idealne dla tych, którzy cenią idee zero waste i DIY. Jeden z warsztatów będzie tłumaczony na język ukraiński, a inny na Polski Język Migowy (PJM). Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

Co cię czeka w Dzikiej Akademii?

Warsztaty odbywają się w DDK Czuby Południowe i rozpoczynają się spacerem zielarskim po Starym Gaju i okolicach. Uczestnicy nauczą się zasad etycznego zbioru roślin oraz poznają główne roślinne bohaterki każdego spotkania. Po spacerze, w części warsztatowej, uczestnicy będą tworzyć roślinne mikstury. Na pierwszym spotkaniu skupimy się na dziurawcu i koniczynie. Warto wziąć udział we wszystkich spotkaniach, aby w pełni zanurzyć się w cykliczność świata przyrody.

Jak dołączyć do Dzikiej Akademii?

Udział w zajęciach jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona. Aby się zapisać, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Spotkania odbywają się w czwartki: 4 lipca, 25 lipca, 29 sierpnia oraz 26 września w godzinach 17:00-20:00.

Asia Bednarczyk, aktywistka i edukatorka związana z lubelską sceną kulturalną od 10 lat, zaprasza na te wyjątkowe warsztaty. Współpracuje z Fundacją Camera Femina i Stowarzyszeniem Homo Faber. Od trzech lat koncentruje się na edukacji przyrodniczej i ekologicznej, biorąc udział w licznych warsztatach i szkoleniach z zielarstwa i ziołolecznictwa. Jest także absolwentką kursu Pedagogiki Dzikiej Przyrody.

Źródło: spottedlublin.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies