BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z znakiem: Polska Boccia. Więcej niż sport.

Dobry występ zamojskich zawodników BOCCIA

W Konopiskach koło Częstochowy w dniach 25-28 maja 2017 r. odbyły się pierwsze zawody w ramach Polskiej Ligi Boccia będące równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Boccia. Zawody miały rangę międzynarodową.

Mązyczna jest na wózku inwalidzkim. Jego ciało pochyla sie do przodu. Brwi zmarszczone.

Zamojskie Placówki powołane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu tj. Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy ”Krok Dalej” w Białobrzegach reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów.

Ludzie są na wózkach inwwalidzkich. Za nimi stoja inne osoby. Ludzie sie uśmiechaja do zdjęcia.

Zawody miały wysoki poziom. Cieszy fakt iż Polska Boccia rozwija się dynamicznie. A to w perspektywie Paraolimpiady w Tokio i Światowego turnieju Boccia w Poznaniu w Lipcu 2017 r. daje nadzieję na dobre wyniki. Nasi zawodnicy na tle krajowej czołówki prezentują się dobrze. Szczególnie wyróżnili się Paweł Krajewski, który po dogrywce przegrał z Mistrzem Polski. Natomiast Dominik Krajewski w pierwszym starcie w życiu zakwalifikował się do ćwierćfinałów imprezy tej rangi, podobnie jak Mateusz Pawelec.

Są ludzie na wózkach inwalidzkich. W tle za nimi stoją inni ludzie. Jedni mają niebieskie koszulki inni żółte. Ich twarze są skierowane na wprost.

A oto wyniki Turnieju Boccia w Konopiskach k/Częstochowy w poszczególnych kategoriach:

  • kategoria BC1 II miejsce R. Skwaryło, IV miejsce A.Cios;

  • kategoria BC2 IX miejsce K.Kopiel, XV K. Pomarański;

  • kategoria BC3 V miejsce B.Nowosadowski, VIII D.Krajewski;

  • kategoria BC4 II miejsce P.Krajewski;

  • kategoria BC5 V miejsce M.Pawelec;

  • kategoria Open III miejsce KLONY (M.Nowosadowski, K.Jarmoluk, M.Pawluk).

Kobieta pcha wózek inwalidzki na którym siedzi młody meżczyzna. Jest to na sali gimnastycznej.

O Boccia w Zamościu będzie głośno gdyż 1 czerwca mamy Mistrzostwa Województwa na Zamojskiej Hali Tenisowej OSIR. 7 Czerwca 2017 r. w ramach Dni Kultury Włoskiej odbędzie Piknik na Zamojskiej Starówce połączony z Otwartymi Mistrzostwami Miasta Zamościa. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia doniesień medialnych.

Kobieta wyciąga dłoń w stronę młodego mężczyzny. W tle banery stojące reklamowe. Jest to na sali sportowej.

Szczególnie zapraszamy na Zawody o Puchar Polski Boccia w Zamościu, które w dniach 21-24 września 2017 r. odbędą się w Zamojskiej Hali Tenisowej.

Ireneusz Klimek

Prezes

Aktywnego Klubu Sportowego

Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem”

w Zamościu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies