BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Dobroczynność w Białce

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, który jest placówką Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, gościli na zaproszenie dyrekcji, nauczycieli i uczniów w Szkole Podstawowej w Białce w dniu 19.03.2019.

Po przyjeździe zostaliśmy serdecznie powitani przez społeczność szkolną, a uczniowie z chęcią pomagali nam w przeniesieniu i rozstawianiu rekwizytów. Inicjatorką spotkania w szkole była Pani Agnieszka Szponar.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej Kilometry Dobra, w której po raz drugi uczestniczy Łęczyńskie Koło PSONI. Szkoła w Białce, podobnie jak w ubiegłym roku, włączyła się do prowadzonej przez Stowarzyszenie Kampanii.

Uczestnicy zespołów WTZ w Janowicy za zaangażowanie w Kilometry Dobra podziękowali uczniom oraz nauczycielom. Grupa teatralna Figiel zaprezentowała swój najnowszy spektakl pt. „W lesie w Malinówce”.

Spektakl oparty na autentycznym zdarzeniu jakie miało kiedyś miejsce w miejscowości Malinówka. Mówi o poczciwym kowalu i jego próżnej, niewdzięcznej żonie. Przedstawienie opowiada o nieodpowiednich wyborach, miłości i pożądaniu prowadzącym do tragedii. Uczniowie bezbłędnie odczytali przesłanie płynące ze spektaklu.

Następnie solista Łukasz Lisek wprowadził wszystkich w klimat dobroczynności śpiewając hymn kampanii „Kilometry Dobra”, a specjalnie dla pań zaśpiewał piosenkę „Anioł i diabeł” i w żartobliwym tonie utwór ludowy „Ja mam jaja”.

Zespół „Bębnoludy” grający na instrumentach perkusyjnych, zabrał uczniów i nauczycieli w muzyczną podróż po świecie. Zespół zaprezentował polską polkę „Kijem Capa”, składankę utworów ukraińskich i białoruskich oraz składankę „Kankan-Kadryl”. Tradycyjnie też do wspólnego grania zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele, w tym pani Agnieszka, główna inicjatorka spotkania. Wspólnie zagrany został hiszpański utwór „Ciap ciap”.

Po zakończeniu części artystycznej i złożonych podziękowaniach, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu na ręce pani kierownik WTZ i przewodniczącej Zarządu PSONI w Łęcznej Marii Lisek-Zięby przekazali fundusze zebrane do puszek – 188,49 zł

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” 

Na ręce pani Agnieszki przekazany został Anioł Dobroci – praca wykonana w WTZ. Społeczność szkolna, wolontariusze pod opieką nauczycieli dodatkowo włączyli się w rozprowadzanie prac wykonanych w WTZ. Dzięki ich aktywności i zaangażowaniu udało się sprzedać – stroiki, kartki świąteczne, pluszaki, na kwotę 1240 zł. 

Celem jaki nam przyświeca jest zebranie środków na rozbudowę ośrodka o mieszkania chronione/treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Na dzień 19 marca w rankingu organizacji polskich uczestniczących w Kampanii Kilometry Dobra zajmujemy 5 miejsce z kwotą 6939,12 zł czyli mamy już 157,71 metrów dobra.

Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając Janowickie Kilometry dobra: 

41 8693 0006 2001 0000 3812 0001

Prosimy o przyłączenie się do nas i wsparcie naszej inicjatywy. Wpłaty można dokonywać też poprzez https://kilometrydobra.pl pod nazwą Łęczna. 

Serdecznie dziękujemy za wielkie serce, zaangażowanie i postawę godną naśladowania.

„Widzieć jedynie oczyma,

to nie widzieć wcale” 

Chris Bradford 

Eliza Cyfra

M.Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies