BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Młody mężczyzna śpiewa do mikrofonu. W tle boczny ołtarz z połową obrazu przedstawiającego świętego zakonnika w okularach i tułów osoby w niebieskim stroju trzymającą w ręce koronę. Obok obrazu świeca paschalna.

Dobroczynność i Kilometry Dobra

„Odwaga. Dobroć. Przyjaźń. Charakter. To są cnoty, które określają nas, ludzi, i dzięki którym wkraczamy, czasem, na drogę ku wielkości.”  Pan Tushman

Niedziela 4 lipca 2021 r. to szczególny dzień, udział w liturgiach mszy świętych reprezentantów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej w Zezulinie i Cycowie.

Wyrażamy swoją wdzięczność proboszczom ks. kan. Zbigniewowi Szcześniakowi z Cycowa i ks. Edmundowi Borycy z Zezulina za zgodę na przeprowadzenie zbiórek do puszek na cel określony pozwoleniem Ministra Cyfryzacji 2021/424/OR – na rozbudowę ośrodka WTZ o całodobowy dom rodzinny w Janowicy.

Pracowita niedziela w Zezulinie. Cudowna Eucharystia, bardzo życzliwy proboszcz wspaniali Parafianie. Interpretacja czytań i Ewangelii bardzo pouczająca, dla słabych i wątpiących wielką podporą, kto słuchał wie, że najtrudniej o zrozumienie wśród swoich. Tego doświadczył Jezus, tego i my doświadczamy w różnych sytuacjach.

Łukasz swoim śpiewem uatrakcyjnił liturgię dwóch mszy, śpiewane pieśni były do jego aranżacji. Wykonywane utwory poruszyły wiele ludzkich serc, nie zabrakło łez.

Wspólnie z koleżanką Kasią po dwóch mszach zebrali do puszek 2936,50 zł.

Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać wspaniały Proboszczu.

„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”

W Cycowie w Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa zbiórka prowadzona była podczas trzech mszy świętych. Z placówki w zbiórkę w Cycowie zaangażowani byli Waldemar B., Małgorzata W., Jola F., Łukasz L., Elżbieta F., Grażyna K., Maria L-Z.

Parafianie z Cycowa wrzucili w sumie do puszek 1333,77 zł.

Uczestnicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy w obu parafiach rozdawali ulotki informujące o prowadzonej zbiórce w ramach Kampanii Społecznej Kilometry Dobra, ulotki informujące o placówce.

Kampania Kilometry Dobra to przykład innego rozwiązania w poszukiwaniu środków finansowych, nawiązywania nowych znajomości i kontaktów. Kampania się skończy ale my jako ludzie zostaniemy, zostaną nam pozyskane środki finansowe. Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym Darczyńcom za okazane wsparcie i pomoc.

Jeszcze zdążysz aby nas wesprzeć.
Konto kampanii społecznej Kilometry Dobra BS Łęczna
41 8693 0006 2001 0000 3812 0001

Chcę jednak wyrazić ogromną wdzięczność za otwartość, życzliwość i dar serca Parafianom, proboszczom, osobom uczestniczącym w zbiórkach i dar modlitwy w naszej intencji.

„Dobroć jest czymś bardzo prostym: być zawsze do dyspozycji drugich, nigdy nie szukać samego siebie”. Dag Hammarskjold

Kampania objęta patronatem:

Logotypy - tuba Łęcznej, Tygodnik Lokalny Wspólnota Łęczyńska, Polskie Radio Lublin, Herb gminy Ludwin przedstawia w niebieskiej tarczy białą łódkę, a nad nią słońce, Herb Łęcznej przedstawia czarnego dzika z białymi kłami skierowanego heraldycznie w prawo na tle czerwonej tarczy herbowej. Herb powiatu łęczyńskiego przedstawia w czerwonej tarczy herbowej wspiętego gryfa białego z żółtym dziobem i ze szponami, trzymającego srebrną lampę górniczą z płomieniem czerwonym; nad pasem falowanym błękitnym w podstawie.

Wójt Gminy Ludwin, Urząd Miejski w Łęcznej, Powiat Łęczyński.

Maria Lisek-Zięba
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies