BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat informacyjny promujący Dni Otwarte

Dni otwarte w WTZ Misericordia 20-21 maja

Warsztat Terapii Zajęciowej "Misericordia" zaprasza na Dni Otwarte w ich placówce przy ul. Głuskiej 148 w Lublinie. 20-21 maja od godziny 10:00-13:00 będą czekać na wszystkie osoby, które chcą poznać Warsztat.

Warsztat Terapii Zajęciowej “Misericordia” działa przy Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w Lublinie.

Prowadzi terapię zajęciową dla 35 osób z rożnymi rodzajami niepełnosprawnościami.

Celem funkcjonowania WTZ „Misericordia” jest rehabilitacja społeczna i zawodowa zmierzająca do wszechstronnego rozwoju każdego uczestnika, poprawy jego zaradności osobistej, sprawności psychofizycznych, przystosowania i funkcjonowania społecznego na miarę posiadanych możliwości, a także rozwój lub przywracanie umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Podstawową formą terapii, jaka stosowana jest w Warsztacie, jest terapia zajęciowa. Oznacza to, że uczestnicy pracują w 7 pracowniach (poligraficzno-komputerowej, pamiątkarskiej, introligatorskiej, gospodarstwa domowego, krawieckiej i prac ręcznych, rękodzieła, porządkowo-dekoratorskiej)., w których poznają techniki wykonywania różnych przedmiotów oraz możliwości świadczenia usług w zakresie tematyki konkretnej pracowni (pobierają nauki podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych).

Oprócz zajęć w pracowniach, Warsztat oferuje różnorodne zajęcia edukacyjne, psychoedukacyjne i ruchowe prowadzone przez psychologa, specjalistę ds. rehabilitacji społecznej, pielęgniarkę oraz fizjoterapeutę.

Justyna Kosowska
WTZ Misericordia
ul. Głuska 138, 20-380 Lublin
tel. 797 284 204, 81 759 92 99
www.wtzlublin.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies