BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis: “TESCO, decydujesz, pomagamy”.

„Decydujesz, pomagamy”

„Decydujesz, pomagamy” to program społeczny wprowadzony we wszystkich krajach Europy Środkowej . W ramach programu Tesco – Sp. z o.o i Fundacji Tesco Dzieciom wspartych zostało 160 projektów w naszym kraju.

Wśród zwycięzców jest  projekt Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej. Najpierw  złożony został wniosek – projekt, po przejściu kwalifikacyjnym i rekomendacji w tym pracowników Tesco projekt poddany został głosowaniu poprzez klientów sklepów Tesco. Do 7 czerwca mieszkańcy powiatu łęczyńskiego decydowali w sklepach Tesco, która inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Łęcznej o grant walczyły trzy organizacje z bardzo ciekawymi inicjatywami, ale grant w wysokości 5 tysięcy złotych mógł trafić tylko do jednej z nich.  Głosowanie na projekt, odbywało się w sklepach Tesco w Łęcznej i w Lubartowie. W sumie projekt uzyskał 22 323 głosy. 

Na zdjęciu jest czek. PIsze, że na kwote 5000 zł.

26 czerwca z rąk menadżera i osób rekomendujących projekt w Łęcznej przy ul. Chełmskiej 29, uczestnicy naszej placówki -Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy odebrali symboliczny czek.

Ludzie stoją w grupie. Jedna z osób trzyma duży czek Ludzie uśmiechaja się.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim klientom sklepów Tesco, za oddanie na nasz projekt głosu. Szczególne podziękowania dla pań Anny Suszczyk –Bójczyk, Katarzyny Sażyńskiej, Moniki Cielebąk za rekomendowanie projektu.

Nasz projekt  „Knowledge is power – Wiedza to potęga”- zakłada 3 cykle dwudniowych warsztatów artystycznych dla trzech grup uczestników – uczniowie, seniorzy, osoby niepełnosprawne. Zajęcia w ramach projektu: plastyczne – ducoupage, florystyka; muzyczne – stare  piosenki ludowe, folkowe -wspólne śpiewanie, nauka, wykorzystanie wolnego czasu; zajęcia edukacyjne w zakresie wytwarzania podpałki ekologicznej do grilla, kominka, ogniska, pozyskiwanie surowców, proces wytwarzania oraz jednodniowe spotkanie podsumowujące realizowany projekt.

Cel projektu – integracja poprzez wzajemną naukę – wykorzystywanie swoich umiejętności, dzielenie się nimi z innymi. Połączenie trzech grup, dzieci, osób niepełnosprawnych i seniorów to wzajemna nauka, wykorzystanie i przekazywanie wiedzy. Łączenie działań, integrowanie się, to szerzenie akceptacji, tolerancji, czerpanie z bogactwa wiedzy innych. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych jest słowem pisanym i nie przez wszystkich jest przestrzegana.  To my jako społeczność decydujemy o tym jak postrzegamy inną osobę.

Realizacja programu społecznego Tesco – Sp. z o.o  i Fundacji Tesco Dzieciom to wyjście z pomocą do społeczeństwa, to pomoc potrzebującym i aktywnym, to dzielenie się własnym sukcesem.

„Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi”.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies