BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie przedstawia rozłożoną komfortkę - miejsce, gdzie można przewinąć osobę z niepełnosprawnością

Czekamy na autorów – mamy honoraria!

Za 10 dni mija termin zgłoszenia swojego utworu na konkurs literacki „Z komfortką w tle". Stwórz opowiadanie, felieton, relację, esej… lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach! Sprawdź swoją pomysłowość i pióro.

W jury konkursu są m.in. prof. Anna Nasiłowska, prezeska Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – jako przewodnicząca, i Agnieszka Trzeszkowska-Bereza, współwłaścicielka Wydawnictwa Mięta.

Nieważne, czy korzystasz z komfortek, tworzysz je, wyposażasz albo… nawet nie wiesz, czym one są i do czego służą – bo i tak może być! Masz mimo wszystko niepowtarzalną okazję dołączyć do ukomfortkowienia Polski, czyli procesu promowania nowych w naszym kraju pokoi higienicznych, oferując tej inicjatywie swój czas, talent i pomysłowość.

Co musisz zrobić?

Napisz na ten temat krótki tekst prozatorski, okraś go, czym chcesz: dowcipem, grozą, empatią, tajemnicą, wzruszeniem, zaskakującym zwrotem akcji lub puentą… Tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się ta opowieść, w jakim miejscu będzie się toczyła, kim będą bohaterowie i co im się przydarzy… Ten konkurs to wyzwanie i zabawa. Za najlepsze utwory czekają honoraria autorskie i publikacja w mediach Integracji!

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich: osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych, profesjonalistów i debiutantów. Temat to komfortka, w tym m.in. jej lokalizacja, wygląd, cel istnienia, wyposażenie, grono użytkowników, zdarzenia z życia wzięte…

Termin nadsyłania utworów trwa do 30 czerwca. Wyniki podamy do 30 lipca br., na portalu Niepelnosprawni.pl, a zwycięskie utwory opublikujemy w 4. numerze „Integracji i na portalu Niepelnosprawni.pl, do końca sierpnia 2024 r.

W jury konkursu poza prof. Anną Nasiłowską i Agnieszką Trzeszkowską-Berezą, będą inne wybitne postaci życia literackiego, dziennikarskiego i ze środowiska społeczników.

Do zdobycia za trzy miejsca w konkursie – I, II i III – są honoraria autorskie w wysokości odpowiednio: 600, 400 i 300 zł i publikacja utworów w magazynie „Integracja” i na portalu Niepelnosprawni.pl.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy:

  1. Napisać utwór prozatorski z komfortką w tle, dotyczący tego miejsca, idei jego powstania i perypetii użytkowników – realistycznie, opisowo, ale też można krytycznie albo polemicznie.
  2. Wysłać ten utwór, razem z danymi kontaktowymi, na adres e-mail: komfortka@integracja.org.

Najważniejsze zasady

  • Utwory można zgłaszać do 30 czerwca 2024 roku.
  • Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy utwory. Kolejne wysłane przez tę samą osobę nie będą brane pod uwagę przez jury.
  • Utwory mogą mieć maksymalnie 4 tys. znaków ze spacjami.
  • Zgłaszane na konkurs utwory nie mogą być wcześniej publikowane (także w internecie) ani nagradzane.
  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich – bez podziału na osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawne, profesjonalistów i debiutantów.
  • Utwory są przyjmowane na konkurs wyłącznie drogą mailową – zamieszczane w komentarzach lub w serwisach społecznościowych nie będą brane pod uwagę. Więcej szczegółów w regulaminie konkursu.

Każdego dnia ok. 150 tys. dorosłych niesamodzielnych osób korzysta z pieluchomajtek i innych środków chłonnych. Poza domem robią to zwykle w niehigienicznych i urągających ich godności i bezpieczeństwu warunkach. Na ratunek pospieszyły im organizacje pozarządowe z Poznania, Gliwic, Krakowa, Lublina i Warszawy. Zawiązana przez nie Koalicja prowadzi akcję społeczną „Przewijamy Polskę” i zabiega o komfortki w całym kraju.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies