BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Biały tekst na ciemnoniebieskim tle: Kultura Głuchych 20-26 września godz. 18:00 Cykl spotkań wokół Głuchych artystów. Poniżej Logotyp organizatora: Fundacja Akademia Integracji - Praca, Edukacja, Sport oraz logotypy partnerów. Z prawej grafika szkicowana: Motyl na dłoni

Cykl spotkań online #Kultura Głuchych w dniach 20-26 września – z tłum. PJM

Podczas Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, który przypada na 20-26 września 2021 roku Fundacja Akademia Integracji - Praca, Edukacja, Sport zaprasza na cykl spotkań z Głuchymi artystkami i artystami, którzy przybliżą nam swoją sztukę i kulturę, którą tworzą na co dzień.

Zapraszamy wszystkich g/Głuchych i słyszących na bezpłatny cykl spotkań online #KulturaGłuchych – cykl spotkań wokół Głuchych artystów, który odbędzie się 20-26 września 2021 roku o godzinie 18:00.

Wydarzenie  jest bezpłatne i będzie transmitowane na żywo na facebooku fundacji.

Spotkania, dzięki zapewnieniu profesjonalnego tłumaczenia na polski język migowy Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego oraz język polski, będą dostępne zarówno dla słyszących jak i osób g/Głuchych.

Uczestnicy spotkań zarówno online i tych odbywających się stacjonarnie, dzięki zapewnieniu profesjonalnego tłumaczenia, będą mogli zadać pytania gościom bez skrępowania i przeszkód komunikacyjnych wynikających z odmienności językowej i bariery komunikacyjnej, poszerzając swoją wiedzę na temat społeczności, która żyje tuż obok nas, z którą codziennie mijają się na ulicach, wiedząc niewiele o jej tożsamości kulturowej. Pośród poruszanych dziedzin sztuki: malarstwo, grafika, animacja, teatr, muzyka, sztuki wizualne/performance, komiks, visual vernacular.

Program wydarzeń:

20 września (poniedziałek) godz.18:00
Animacja komputerowa – Klaudia Wysiadecka

21 września (wtorek) godz. 18:00
Performance, sztuki wizualne – Daniel Kotowski

22 września (środa) godz. 18:00
Visual Vernacular – Edyta Kozub

23 września (czwartek) godz. 18:00
Tłumaczenie piosenek na polski język migowy – Agnieszka Szeliga

24 września (piątek) godz. 18:00
Grafika, ilustracja – Justyna Kieruzalska

25 września (sobota) godz. 18:00
Malarstwo – Marek Krzysztof Lasecki

26 września (niedziela) godz. 18:00
Aktorstwo, poezja migana – Iwona Cichosz-Yggeseth

Spotkaniom towarzyszy kampania prac wokół Głuchych artystów w przestrzeni i transporcie publicznym w Warszawie.

Projekt patronowany przez Koło Naukowe Polskiego Języka Migowego i Kultury Głuchych na Uniwersytecie Warszawskim.
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies