BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Dostępność Plus. W konturze granic Polski widnieją trzy piktogramowe postacie od lewej: kobieta, osoba na wózku inwalidzkim, dziecko.

“Cyfryzacja dostępna dla osób z niepełnosprawnością oraz starszych”

Fundacja Edukacji Nowoczesnej realizuje projekt pn. "Cyfryzacja dostępna dla osób z niepełnosprawnością oraz starszych".

W ramach projektu fundacja przygotowuje 6 filmików edukacyjno-instruktażowych, które w przyjazny i intuicyjny sposób, bez skomplikowanych procedur, pokażą jak korzystać z narzędzi informatycznych ułatwiających dostęp do usług urzędowych, innych obywatelskich i medycznych.

Publikacje te są odpowiedzią na potrzeby osób wykluczonych cyfrowo, w szczególności osób z niepełnosprawnościami i seniorów, którzy oczekują zrozumiałego i jednocześnie specjalistycznego przekazu treści, tj. audiodeskrypcji oraz wersji tekstowej.

Filmiki edukacyjno-instruktażowe obejmować będą m.in. platformy internetowe takie jak: Profil Zaufany; www.pacjent.gov.pl; www.gov.pl; E-podatnik.

Efekty projektu udostępnione zostaną pod koniec listopada 2020 r. na kanale YouTube Fundacji Nowoczesnej Edukacji.

“-Już dziś chcielibyśmy gorąco zachęcić Państwa do udostępniania oraz przekazywania filmików swoim podopiecznym seniorom i niepełnosprawnym”- zachęca zespół Fundacji Edukacji Nowoczesnej

Zespół Fundacji Edukacji Nowoczesnej
ul. Jana Kochanowskiego 32/60
01-864 Warszawa

www.fen.net.pl

Strona fundacji na Facebook’u:

www.facebook.com/FundacjaEdukacjiNowoczesnej

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies