BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący warsztaty dla seniorów: Cyfrowy świat kultury

Cyfrowy świat kultury – bezpłatne warsztaty online dla seniorów – 18 i 21 grudnia 2020 r.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oraz Grupa Edukacja 3.0 zapraszają seniorów na bezpłatne warsztaty online "Cyfrowy Świat Kultury"

Kultura na wyciągnięcie ręki? Bez potrzeby wychodzenia z domu? Nic prostszego. Pokażemy Ci najpiękniejsze muzea świata, fantastyczne eksponaty i ciekawe eksperymenty ze sztuką, które oferuje sieć. Wystarczy kilka kliknięć, by całkowicie zanurzyć się w świat cyfrowej kultury.

Celem naszych warsztatów będzie przedstawienie Ci dobrych praktyk związanych z digitalizacją obiektów muzealnych na świecie i w Polsce, prezentacja zdigitalizowanych w ramach projektu obiektów 2D/3D oraz zaprezentowane możliwości platformy Google Art & Culture (www.artsandculture.google.com) m.in. na przykładzie profilu i kolekcji Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

W ramach planowanych działań szkoleniowych powstanie też materiał dydaktyczny w postaci ebooka nt. korzystania ze zdigitalizowanych zasobów muzealnych, w tym z wykorzystania platformy Google Art & Culture.

Dla kogo: dla seniorów

Czas trwania: szkolenie dla seniorów (min. 20 osób) – 1,5 godziny

Miejsce: online (platforma Teams)

Terminy i godziny: 

18 grudnia, w godzinach 11:00 – 12:30, 

21 grudnia, w godzinach 15:00 – 16:30.

Wymagania techniczne: stabilny dostęp do Internetu, obraz i dźwięk, możliwość komunikowania się za pomocą mikrofonu lub czatu, dodatkowo urządzenie mobilne do instalowania i testowania aplikacji (wskazane)

Serdecznie zapraszamy.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 606 980 601

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Digitalizacja, edukacja i udostępnianie zasobów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Joanna Dziewięcka-Oroń

Kierownik ds. organizacji i promocji

e-mail: biuro@trzyzero.edu.pl

strona: www.trzyzero.edu.pl

Social Media: Facebook.com\Edukacja3.0

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies