BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
z lewej strony: uśmiechnięty mężczyzna na wózku w czarnej czapce z daszkiem i słonecznych okularach, w rękach trzyma kilkadziesiąt swoich medali. w centralnej części zdjęcia czarno-czerwony napis „palę gumę w ważnej sprawie” tuz obok płonące koło rowerowe. U dołu zdjęcia umieszczono loga patronów i organizatorów akcji

Chełm: „Palę gumę w ważnej sprawie!”

W tym tygodniu Chełm jest stolicą wyścigowych emocji. Ledwo przebrzmiały echa pierwszego etapu Tour de Pologne, a tu już się szykuje kolejne wydarzenie. „PALĘ GUMĘ W WAŻNEJ SPRAWIE”. Chełmski społecznik, biegacz, Ryszard Stawiarski, w najbliższy weekend przebiegnie na wózku inwalidzkim 100 km, czyli równowartość 2,5 maratonu, na rzecz Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość.”

Pierwszy, imienny rajd pana Ryszarda odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2021. 

Przebieg rajdu

13 sierpnia – start i meta Kumowa Dolina w Chełmie (dystans do pokonania: 40km)

14 sierpnia – start i meta w Galerii Chełm (30 km).

15 sierpnia – start i meta pl. Łuczkowskiego w Chełmie (30km).

Wydarzenie to ma być inspiracją  do pomagania i głosem w dyskusji na temat potrzeb dorosłych osób z niepełnosprawnościami.  Jak można przeczytać w materiałach Organizatorów „kiedy kończymy 25 lat zwykle zajmujemy się swoją karierą, zakładamy rodzinę, kończymy studia. Mamy dziesiątki planów i marzeń. Dorosłe osoby z niepełnosprawnością w chwili ukończenia 25 roku życia tracą prawa do świadczeń pozwalających im spędzać czas w gronie rówieśników. Zostają zamknięte w domach, z rodzinami, spędzając w ten sposób całe dnie”.

Aby budować świadomość w tym zakresie, zrealizowano kampanię społeczną: OBEJRZYJ. ZROZUM. POMÓŻ:

W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka datków do puszek na rzecz realizacji celów statutowych Stowarzyszenia 15 +Nasza Przyszłość. . Uruchomiono również zrzutkę na portalu zbiórkowym: zrzutka.pl/… . Przez cały sierpień, w zaprzyjaźnionych miejscach odbywać się będą wydarzenia towarzyszące oraz zbiórki publiczne.
Przebieg całego wydarzenia relacjonowany będzie na profilach Dobro bez hamulców na Facebooku oraz Instagramie.

Organizatorem Rajdu jest Fundacja Jest Otwarte.

Patronami głównymi rajdu są: Rodzinny Klub Wypoczynkowy Niebieskie MigdałyGaleria Chełm oraz Black Sparrow Centrum Korepetycji.

Patronat Honorowy Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek.

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.06.2021 – 10.12.2021 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies