BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Centrum Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w Krzemieńcu

1 października 2018 roku w Krzemieńcu na Ukrainie został otwarty pierwszy pilotażowy projekt NGO Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Gwiazda Nadziei” centrum rehabilitacji dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami. Każdy kto wspierał projekt i kogo przejmuje los dzieci i ich rodzin z niepełnosprawnościami przybył na to wydarzenie.

W trakcie otwarcia w programie wystąpili zaproszeni goście m.in. delegacja z Polski Sylwia Góźdź z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną w Lublinie oraz Kamil Kabasiński ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, delegacja Czerwonego Krzyża z Niemiec, delegat Czerwonego Krzyża z Polski, urzędnicy państwowi z Krzemieńca i Tarnopola, różnych fundacji charytatywnych, przedstawiciele kościoła, rodzice i przyjaciele stowarzyszenia.

W prawym górnym rogu grafika lwa w koronie na przeciwko niego geremek, a między nimi godło ukrainy na którym jest żółty napis na niebieskim tle. W tle za tekstem, obraz ruin i pozostałości po zamku. W prawym dolnym rogu grafika godła Krzemieńca, na którym jest brama zamku zielonej trawie i na niebieskim tle.

Terapeuci i nauczyciele ze Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu w centrum rehabilitacji  zaprezentowali jak należy pracować z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies