BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej rozszerza ofertę

Naturalne mydła i smaczne sękacze – o te produkty rozszerza swoją ofertę Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej 

Wytwarzaniem naturalnych mydełek zajmie się sekcja florystyki i rękodzieła z siedzibą przy ul. Kąpielowej 9A. Ręcznie robione mydła będzie można kupić pod tym adresem ale również ze stoiska “pod chmurką” podczas miejskich kiermaszy.

– Obecnie trwa opracowywanie niezbędnej dokumentacji do uruchomienia produkcji mydła oraz prace przystosowujące pomieszczenia do wymagań sanitarnych i BHP – mówi Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej CDS w Białej Podlaskiej.

Sękacze to z kolei nowa oferta sekcji gastronomicznej. Jest to wyśmienita propozycja na różnego rodzaju spotkania i uroczystości: od rodzinnych po firmowe. Zamówienia są przyjmowane w siedzibie sekcji gastronomicznej przy ul. Warszawskiej 15 oraz telefonicznie pod numerem tel. 784 334 224.

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną uczestników, skupionych w 5 sekcjach zawodowych: remontowo-porządkowej, florystycznej i rękodzieła, opiekun osób starszych, gastronomicznej i finansowo-księgowej.

Aktywizuje zawodowo osoby długotrwale bezrobotne, w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujące wsparcia. Wspiera poprzez warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz szkolenia, których celem jest reintegracja społeczna i nabywanie umiejętności poruszania się po rynku pracy.

Jednostka działa od stycznia 2014 roku na terenie miasta Biała Podlaska na rzecz mieszkańców, a także wszystkich osób potrzebujących pomocy.

Więcej informacji: www.cisbialapodlaska.pl

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
ul. Budowlana 1
08-110 Siedlce
tel. 25 640 71 30 wew. 122

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies