BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Dwie kobiety, mężczyzna i ksiądz trzymają otwarte kartony z kolorowymi ubraniami

Caritas: Zimowe wsparcie z Łukowa trafi do potrzebujących

Czapki, szaliki i rękawiczki przekazali 25 listopada 2022 r. Caritas Diecezji Siedleckiej przedstawiciele Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. Janusza Korczaka w Łukowie.

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało tam akcję charytatywną, która rozgrzała serca i zapewniła ciepło m.in. osobom bezdomnym.

Zebrane dary organizacja przekaże mieszkańcom Mieszkań Wspieranych, prowadzonych przez Caritas przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach i potrzebującym w Białej Podlaskiej.

– Dziękujemy wszystkim darczyńcom, słuchaczom szkoły, którzy przekazali niezbędne w zimie czapki, szaliki i rękawiczki dla dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn. Dzięki nim, nasi podopieczni nie będą marznąć, być może ustrzegą się też przed zachorowaniem, o które łatwo, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Ten gest dobroci jest niezmiernie ważny dla korzystających z pomocy Caritas – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
www.siedlce.caritas.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies