BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Boccia Cup

Boccia Cup 2017

W Hali sportowej Centrum Kultury Fizycznej w Lublinie już po raz trzeci odbył się akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia Cup 2017”. Turniej został zorganizowany dla studentów oraz pracowników lubelskich szkół wyższych. Organizatorami było Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS, Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS i Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Boccia jest dyscypliną która umożliwia aktywizacje osób z niepełnosprawnością otwierając im okno na świat. Przez takie aktywne uczestnictwo osoby te wychodzą z domu i spotykają się z rówieśnikami. Uświadamiając innym, że nawet z takimi schorzeniami mogą uprawiać sport czy pracować, być kim zechcą.

System rozgrywek odbywał się w parach w pozycji siedzącej. Na zakończenie dla trzech najlepszych par zostały ufundowane puchary i nagrody rzeczowe a dla wszystkich uczestników turnieju okolicznościowe dyplomy.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies