BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Stojący przed budynkiem Andrzej Hojna - prezes Bialskiej Spółdzielni Socjalnej Caritas i zarazem kierownik Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska: Spółdzielnia będzie walczyć z wykluczeniem zawodowym

Oferuje usługi sprzątające, zajmuje się opieką nad osobami starszymi, chorymi i z niepełnosprawnościami, a do tego zadba o zieleń. Ruszyła Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas, która tworzy nowe miejsca pracy i jest brakującym ogniwem w walce z wykluczeniem społecznym i zawodowym.

Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas została założona przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Jest elementem rynku pracy, pozwalającym na walkę z wykluczeniem społecznym i zawodowym.

W Białej Podlaskiej trwa właśnie zatrudnianie nowych pracowników – siedem osób trafiło już do działów „opieka nad osobami starszymi” oraz „usługi sprzątające”. Spółdzielnia i Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej wygrały w ostatnim czasie przetarg, ogłoszony przez MOPS Biała Podlaska, na opiekę nad osobami zamieszkałymi na terenie tego miasta. Bialczanie dbają też coraz bardziej profesjonalnie o czystość i porządek – spółdzielnia, co i raz zdobywa nowe zlecenia na sprzątanie. Działy te cieszą się zainteresowaniem, również dlatego, że są otwarte na zatrudnianie absolwentów bialskiego CIS.

„Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Nasze usługi są wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach” – mówi Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej i prezes BSSC.
Ta rozwijająca się forma pomocy osobom bezrobotnym jest bezcenna.
“Widzimy, że jest ona potrzebna absolwentom Centrum Integracji Społecznej. Zwłaszcza tym, którzy jeszcze niepewnie czują się na rynku pracy” – tłumaczy A. Hojna. “Praca w Spółdzielni jest bowiem naturalnym przedłużeniem reintegracji społecznej i zawodowej. Im więcej stworzymy miejsc pracy, tym bardziej zrealizujemy naszą misję” – podkreśla A. Hojna.

W planach Spółdzielni jest rozbudowa struktury, do co najmniej czterech działów. Jak zapewnia A. Hojna, to pozwoli zdywersyfikować działalność, a tym samym zmniejszyć ryzyko rynkowe, oraz zróżnicować ofertę zatrudnienia dla podopiecznych CIS.

Kontakt:

Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas, ul. Warszawska 15 w Białej Podlaskiej.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

tel. kom. 502 384 135

www.siedlce.caritas.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies