BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wydarzenie

Biała Podlaska: Festiwal Filmowy daje nadzieję

"NiepełnoSPRAWNI i nadzieja" to temat przewodni IX Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego finał odbędzie się 26 października 2022 r. o godz. 10:00 w Sali Kina Merkury przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej. Festiwal poprzedziły warsztaty filmowe.

Wydarzenie organizuje Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

Festiwal to impreza kulturalna skierowana do placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Ma na celu aktywizację tych osób, pokazanie ich możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z szeroko pojętą kinematografią, grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, a ponadto: zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób z niepełnosprawnościami.

– Okres pandemii pozostanie na długo w naszej pamięci. Pomimo zakończenia tego okresu w dalszym ciągu odczuwalne są jego skutki. Wojna na Ukrainie jest kolejnym punktem w ostatnich latach, który zmienił postrzeganie rzeczywistości i życie ludzi na świecie. Wydarzenia tego typu, nieprzewidywalne, nagłe, zmieniające codzienność wielu osób, budzą w nas różne, często sprzeczne emocje. Ale zawsze, nawet w najbardziej krytycznej sytuacji zostaje iskierka nadziei. Osoby z niepełnosprawnościami odczuły to w sposób szczególny. Stąd hasło naszego festiwalu – mówi Jakub Semeniuk, kierownik CDS Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu odbyły się warsztaty filmowe w siedzibie Warsztatu w Białej Podlaskiej w dniu 27 września 2022 roku – poprowadził je Maciej Wilewski.

Sponsorzy festiwalu: Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, JB Multimedia, Komunalnik, Studio Fotograficzne FOTOS.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie, Portal Podlasie24, Słowo Podlasia, TVP Lublin, Radio Biper.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
tel. 25 640 71 30 wew. 122
www.siedlce.caritas.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies