BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
U góry na plakacie jest napisane “Batalion dowodzenia, wielonarodowe brydgady zaprsza żołnieży na festyn bezieczne wakacje”. W tle pod napisami jest kolaż ze zdjęć na których są żołnierze, wóz strażacki, wóz wojskowy, dzieci siedzące przy stoliku z dłońmi na kartkach, a w których to trzymają kolorowe kredki.

Bezpieczne wakacje z wojskiem

„Sens wspinaczki nie tkwi w docieraniu na szczyt,
lecz w przecieraniu nowych dróg,
zarówno w naszym wnętrzu jak i świecie.”

Mark Twight

W sobotę (9.06.2018 r.) zespół Bębnoludy i solista Łukasz Lisek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, wzięli udział w pikniku „Bezpieczne Wakacje” zorganizowanym przez Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie.

 Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci – konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu wojskowego, stoisko żandarmerii, policji, występy artystyczne, pokazy sztukmistrzów, pokazy jazdy konnej i wiele innych.

Zespół „Bębnoludy” podczas festynu zabrał publiczność w muzyczną podróż po świecie prezentując składankę utworów rock’n’rollowych, grecki utwór „Safti ti gonita”, składankę utworów ludowych „Czardasz”, utwór „Ciap ciap” oraz składankę „Kankan-Kadryl”.

Ludzie stoją na na deptaku pod namiotem reklamowym. Kobiety są w długich czerwonych spódnicach i białych koszulach. Mężczyźni z kolei mają na sobie białe koszule i czarne spodnie. Kobiety te i mężczyźni trzymają w dłoniach instrumenty - niektórzy grzechotki, niektórzy tamburyny albo bębenki afrykańskie między nogami. Przed ludźmi są stojące mikrofony.

Łukasz Lisek natomiast zaśpiewał utwory „Czarny Ali Baba”, „Kocham wolność”, „Matczyne ręce” oraz „Powiedz stary, gdzieś ty był”. Oba występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Mężczyzna stoi na deptaku pod namiotem reklamowym. W dłoniach trzyma mikrofon przyłożony do ust. W tle domy i drzewa.

Gratulacje dla zespołu i solisty płynęły również od organizatorów festynu. Ppłk Andrzej Ptasiński pogratulował występu, jak również wyraził chęć i otwartość na dalszą współpracę, a na jego ręce zespół przekazał pracę wykonaną w WTZ – podpałkę ekologiczną.

Ludzie jadący na koniach deptakiem. Trzech mężczyzn ma na sobie stroje żołnierskie, a czwarty z nich czarny strój oficerski oraz kapelusz z grubego futra.

Uczestnicy również dobrze spędzili ten czas, mogli zobaczyć jak wygląda sprzęt wojskowy, przymierzyć umundurowanie, sprawdzić się we fechtunku czy strzelaniu z łuku.

Organizatorzy przewidzieli także coś dla ciała. Przygotowana była wojskowa grochówka, kompot oraz woda dla spragnionych – wszystko było niezwykle smaczne i bardzo dobrze doprawione. Kucharzom serdecznie dziękujemy za ucztę dla podniebienia.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w festynie. Szczególne podziękowania kierujemy do pana ppłk Andrzeja Ptasińskiego, za jego otwartość i chęć dalszej współpracy.

Młode kobiety uśmiechają się do zdjęcia i eksponują swoje ramiona. Na ramionach mają kolorowe tatuaże. W tle budynek i drzewa.

„Bezpieczeństwo i dobro zapewnia społeczeństwu
tylko moralność jego członków;
podstawą zaś jej jest miłość wykluczająca przemoc.”

Lew Tołstoj

Eliza Cyfra

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies