BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo na którym jest napis wokoło Gminne centrum kultury, sportu i turystyki. W środku okręgu grafika maski mężczyzny biegnącego oraz nut muzycznych.

Bal karnawałowy w Kodniu

27 stycznia 2016 r.w GCKSiT w Kodniu, po raz piąty, odbył się zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu Bal karnawałowy.

Ludzie stoją w sali. Obejmują się za ręce. Uśmiechają. W tle baloniki.

Uroczystość zgromadziła wielu gości przybyłych z :WTZ we Włodawie ,ŚDS w Miedzylesiu,ŚDS w Kodniu ,Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach ,Domu Pogodnej Starości im. św.Brata Alberta w Kodniu,Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu.

Na uroczystości nie zabrakło oczywiście Gospodarza gminy Kodeń-Wójta Jerzego Trocia.Obecnością swoją uświetnili imprezę :Kierownik GOPS -G.Witkowicz ,Dyrektor GCKSiT -P.Skolimowski, kierownicy i kadra obecnych Placówek.

Ludzie stoją w grupie. W dłoniacg trzymają dyplomy i podarunki

Wszystkich gości serdecznie powitała E.Wojciechowska – Kierownik WTZ w Kodniu i wraz z Wójtem gminy wręczyła podziękowania za przybycie .Przy tej okazji wyróżniono nagrodami uczestników WTZ w Kodniu za najwyższą frekwencję.Otrzymali je:Dariusz Cebula ( frekwencja 97,05%),Adam Biegajło (95,33% ),Edyta Magier (95,55 % ),Adam Wasilewski (95,25% ),Jarosław Fijałek (94,26 ),Ajlen Kozakiewicz (94,57 )Andrzej Łuciuk ( 94,57 ),Artur Dżaluk (93,82 %),Barbara Onieszczuk (93,14 %).

Po części oficjalnej zebrani, na pięknie udekorowanej sali balowej, mogli oddać się zabawie tanecznej. Bal urozmaiciły gry i konkursy ( m.in. taniec w butach z gazet i z balonikami) przeprowadzone przez instruktora kulturalno-oświatowego – J.Kamińską. Rywalizacji podczas zmagań konkursowych towarzyszyły niesamowite emocje uczestników a ich wysiłek nagradzały przygotowane upominki. Wszystkim dopisywał wyśmienity humor. Muzyka znanych przebojów, będąca tłem zabawy, pozwoliła zapomnieć o ułomnościach i ograniczeniach fizycznych.Nie zabrakło chwil wzruszenia i łez radości szczególnie podczas ogłaszania specjalnych wyróżnień dla Króla i Królowej Balu. Zwycięską parą zostali: Aleksandra Chuda z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu oraz Bogdan Osowski z Międzylesia. Po koronacji i odebraniu pamiątkowych dyplomów i nagród wykonali wspólny taniec. Nagrodzono także pomysłowość i oryginalność kostiumów przybyłych gości. Wśród wyróżnionych znaleźli się : w stroju dworzanina Grzegorz Szwarcel ( WTZ Włodawa), jako pielęgniarka Ajlen Kozakiewicz (WTZ Kodeń) oraz rycerz Adam Biegajło (WTZ Kodeń). Czas wspólnej zabawy karnawałowej upłynął bardzo szybko i przyszedł czas rozstania. Wszyscy w doskonałych nastrojach i z uśmiechami na twarzy opuszczali bal.

Justyna Kamińska

WTZ Kodeń

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies