BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Uczestnicy Balu Kapitańśkiego

Bal Kapitański w Środowiskowym Domu Samopomocy “Mozaika”

W dniu 16.02.2023 r. w Oddziale nr 1 Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika” odbyła się cykliczna impreza integracyjna Bal Kapitański. Gościliśmy Uczestników i pracowników Ośrodka Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością „Benjamin” oraz lubelskich żeglarzy.

Organizacja Balu jest jednym z elementów prowadzonego w placówce cyklu zajęć z nawigoterapii. W ramach odbywających się zajęć – we współpracy z wolontariuszami pracownikami i rodzinami uczestników – została wyremontowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych szalupa morska. Cyklicznie odbywają się zajęcia teoretyczne prowadzone przez wolontariusza kapitana Tomasza Patyrę. Organizowane są również zajęcia praktyczne na okolicznych zalewach oraz wyjazdy na obozy żeglarskie np. Mazury, Okuninka.

Biorąc pod uwagę, że w dniu Balu wypadał także “Tłusty Czwartek” pracownia kulinarna nie zapomniała o nas i przygotowała moc słodyczy: wafle, ciasta, pączki.

Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.

Tomasz Mazur
Koordynator Oddziału nr 1

Środowiskowy Dom Samopomocy “Mozaika”.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies