BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grafika na granatowym tle, symbolizującym gwiaździste niebo, po środku biały napis "A*tystki Spotkania kobiet i dziewcząt w spektrum"

A*tystki – spotkania kobiet i dziewczyn w spektrum

Galeria Labirynt zaprasza do udziału w projekcie Magdy Szubielskiej "A*tystki – spotkania kobiet i dziewczyn w spektrum". To cykl sześciu comiesięcznych spotkań, podczas których będziemy poszukiwać afirmującego podejścia do autystycznej tożsamości i podejmować próby opowiedzenia o niej językiem sztuki.

Żeby spotykać się z nami:
– nie musisz mieć oficjalnej diagnozy (wystarczy, że identyfikujesz się jako osoba autystyczna),
– nie musisz być artystką (ale jeśli coś tworzysz, podziel się tym z nami np. przynieś zdjęcia Twoich prac na pierwsze spotkanie).

Na spotkania zapraszamy autystyczne kobiety oraz dziewczyny od 13 roku życia.

Podsumowaniem spotkań będzie wystawa, na której Uczestniczki będą miały możliwość zaprezentowania efektów podjętych twórczych poszukiwań.

Pierwsze spotkanie: 21.06.2023 (środa), godz. 18:00

Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Prowadząca: Magda Szubielska – wykładowczyni, badaczka zainteresowana psychologią poznawczą i empiryczną estetyką, a*tystka, samorzeczniczka. Współautorka wystawy „Piosenka o mojej rodzinie” (Galeria Labirynt, 2023).

Niniejsze działanie realizuje w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Alicja Gieleta

Galeria Labirynt – Dział Promocji
ul. ks. J. Popiełuszki 5
20-052 Lublin

tel. (81) 466 59 20 wewn. 24

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies