BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Fragment mapy świata. Przybliżenie na kontynent Afryka i fragment Azji

Atlas świata dla niewidomych i słabowidzących

Minister Grażyna Kierznowska Główny Geodeta Kraju wręczyła Atlasy Świata osobom niewidomym i słabowidzącym. Uroczystość miała miejsce 5 marca 2018 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Kobiety schylające się do stołu. Jedna z nich ma dłonie położone na plakacie mapy świata które leżą na niebieskich teczkach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych przekazano 5 atlasów dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie i 10 atlasów dla Polskiego Związku Niewidomych Okręg lubelski.

Mapy świata leżące na teczkach. Na jednej z map świata dłonie kobiety. W tle inni ludzie.

Atlas świata dla niewidomych i słabowidzących składa się z 38 map podzielonych na dwie części tematyczne. W zestawie znajduje się płyta CD zawierająca opis map oraz metodykę ich czytania a także inne informacje przydatne dla użytkownika. Atlas zdobył 3 nagrody, dwie krajowe przyznane przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich oraz jedną międzynarodową podczas konferencji Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej w Dreźnie.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies