BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis na plakacie: “Teatro terapia”.

Artyści dla przedszkolaków

Na zaproszenie Dyrektor P. Doroty Iwańskiej dwoje związanych na różne sposoby ze środowiskiem osób niepełnosprawnych artystów: P. Agnieszka Wójtowicz (ZPAP) i Zygmunt Marek Miszczak gościło dnia 28. III. 2018 r. w Filii Przedszkola Nr 52 przy ul. Józefa Kustronia 10 w Lublinie. Zygmuntowi Miszczakowi towarzyszyła małżonka Anna.

Wieloletnia współpracownica Fundacji Teatroterapia Lubelska, autorka publikowanych na łamach portalu niepelnosprawni.lublin.pl recenzji prac plastycznych osób niepełnosprawnych P. Agnieszka Wójtowicz wystąpiła tego dnia jako ilustratorka trzech tomików poetyckich Zygmunta Marka Miszczaka. Starsze dzieci z zapartym tchem słuchały Jej opowieści na temat sposobów i dróg powstawania ilustracji; zadawały pytania i wyrażały swoją radość z wizyty Gości.

W sali jest grupa małych dzieci. Niektórzy siedzą na krzesłach, a niektórzy stoją w rzędzie po lewej stronie. Po prawej stronie siedzi kobieta i stoi mężczyzna. Mężczyzna trzyma kartkę w ręce przy sobie.

Lubelski poeta Zygmunt Marek Miszczak – oprócz rozmowy z dziećmi na temat zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz 100-ej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprezentował niektóre spośród swoich wierszy dla dzieci o tematyce religijnej i patriotycznej.

Cała grupa pozuje do zdjęcia. Chłopiec po prawej stronie stoi, podczas gdy reszta dzieci siedzi. Z tyłu siedzą dorośli- kobieta trzyma kartkę, a mężczyzna ma podniesioną rękę w geście machania.

Tym, co szczególnie ujmuje w postawie małych słuchaczy oraz pracujących wraz z Nimi pedagogów jest duży wkład pracy, jaki włożyli w przygotowanie spotkania. Rozpoczęło się ono i zakończyło piosenkami oraz układem tanecznym w wykonaniu najmłodszych. O zdolnościach maluchów wszyscy zaproszeni Goście mogli się przekonać odbierając pamiątkowe ozdoby, wykonane przez dzieci z bibuły oraz sporządzone przez przedszkolaków rysunki ilustrujące wybrane wiersze Miszczaka.

Pani Dorocie Iwańskiej oraz całemu gronu pracowników Przedszkola należą się – obok podziękowań za zaproszenie i gościnność – szczere gratulacje z tytułu zaangażowania i troski o kontakt Ich podopiecznych z kulturą. Żonie Annie dziękuję za wykonanie zdjęć.

Zygmunt Marek Miszczak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies