BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Przód ulotki promującej wystawę Aleksandry Rogali w galerii Art Brut

Aleksandra Rogala “Prostą kreską” w galerii Art Brut

Fundacja Teatroterapia Lubelska zaprasza do Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie na wystawę minimalistycznych rysunków z cyklu “Prostą Kreską”, autorstwa Aleksandry Rogali.

Ekspozycję można oglądać w Galerii Art Brut, prowadzonej przez Fundację Teatroterapia Lubelska.

Wernisaż wystawy i spotkanie z artystką odbędzie się w piątek 13 października 2023 r. o godz. 17.00. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca października.

Prace artystki Marcin Matuszewski opisuje w słowach:

“Twórczość Aleksandry Rogali ciężko jednoznacznie zaklasyfikować. Pierwszą intuicją jest zaszufladkowanie jej jako młodej artystki z niepełnosprawnością intelektualną. Jednak byłoby to zbyt proste: Aleksandra w zupełnym oderwaniu od świata sztuki tworzy dzieła, które wpisują się w różnorodne nurty. To, co artyści i artystki latami i różnymi doświadczeniami wypracowują, czego poszukują, czym się inspirują u Aleksandry zdaje się być naturalne. Tylko tyle i aż tyle.

Jej rysunki są bardzo konsekwentnie osadzone w wypracowanej przez nią estetyce. Rozedrgana kreska, która jest w stanie wspaniale uchwycić cechy portretowanych postaci jest czymś, co jest dla Aleksandry najbardziej charakterystyczne. Prostota wykonywanych rysunków nie wynika tu z artystycznego wyrachowania, nie z wypracowanej maniery, czy panujących aktualnie mód, ale jest konsekwencją cech Aleksandry.”

Dostępność

Galeria znajduje się na parterze budynku Centrum Kultury w Lublinie, które jest instytucją dostępną architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami.

Z deklaracją dostępności instytucji można się zapoznać na stronie: https://ck.lublin.pl/dostepnosc/

O autorce

Aleksandra Rogala jest laureatką konkursu British Council i Zachęty “Europe beyond access”. Otrzymała również stypendium artystyczne m. st. Warszawy.

Prace Aleksandry można zobaczyć również na jej profilu na facebooku i na instagramie.

Galeria Art Brut w Lublinie
Fundacja Teatroterapia Lubelska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies