BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Polski związek emerytów, rencistów i inwalidów

Aktywni w społeczności lokalnej

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy ciągle aktywni, za nimi pracowita sobota. Na zaproszenie pana Stanisława Jamińskiego prezesa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Cycowie, w sobotę 21 stycznia 2017 roku podczas spotkania opłatkowego zaprezentowali Jasełka i program muzyczny.

Prezes witając przybyłych podziękował wszystkim za obecność i zaprosił do przeżywania po raz kolejny Historii Narodzenia.

Ludzie stoją w sali. Sa w koorowych strojach. W tle widownia

Jasełka nie były nigdy martwą sztuką, zawsze dostosowywały się do aktualnych wydarzeń. Zawsze też wprowadzały i wprowadzają zarówno widzów jak i aktorów w tajemniczy nastrój Narodzenia Jezusa. Autorski program Jasełek w formie pantomimy pokazał bardzo wymownie ludzką obojętność a jednocześnie dobro.

Ludzie stoją w sali. Sa w koorowych strojach na głowach mają korony. W tle widownia

Po prezentacji Jasełek Łukasz Lisek zaśpiewał piosenkę „Świt” a następnie wykonany został utwór „Cisza” na instrumentach perkusyjnych dedykowany wszystkim co odeszli do Pana. Zebrani emeryci z rodzinami i zaproszeni goście podziękowali za występ gromkimi brawami. Po tym wprowadzeniu miejscowy proboszcz ks. Zbigniew Szczęśniak pobłogosławił opłatek i odmówiona została modlitwa. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia dobra wszelakiego, zarówno materialnego, jak też duchowego.

Mężczyzna ma długą szate i kronę na głowie. Trzyma mikrofon

Podczas spotkania wszyscy okazali nam wiele życzliwości, pytali o realizowane zadania, plany, w tym te na przyszłość. Opowiadali o akcji zbierania rolek po papierze toaletowym (rolki wykorzystywane przez WTZ Janowica do wytwarzania podpałki ekologicznej) i pozyskiwaniu środków finansowych podczas rozliczania się z podatku dochodowego. Słysząc o planie budowy domu rodzinnego bardzo cieszyli się, że budynek który budowali w czynie społecznym ponad 30 lat temu nie uległ zniszczeniu tylko tętni życiem.

Ludzie przy stole siedzą. Jedzą

Oczywiście gościliśmy się ze wszystkimi, organizatorzy przygotowali bardzo wiele pysznych dań oraz zapewnili obsługę muzyczną no i nie zabrakło tańców.

“Najlepszym lekarstwem,

którego nie sposób przedawkować

to… życzliwość dla drugiego człowieka.”

Tej życzliwości było wiele tak w sobotę jak i w niedzielę. Ksiądz Zbigniew zaprosił nas na prezentację Jasełek do siebie do kościoła na niedzielę 29 stycznia 2017. Zaproszenie zostało przyjęte.

ludzie tańczą i trzymaja się za dłonie na srodku sali

Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód. Nie sposób rozwinąć się w samotności, z dala od innych. Chociaż nie raz były trudności, zwątpienie, zawsze znalazł się „ktoś” pomocny, kto wsparł i nie zawiódł.

Żegnając się młodzież przekazała na ręce prezesa pracę wykonaną w warsztacie, w zamian została obdarowana słodyczami.

ludzie mają w dłonaich podarki. Stoją

“Choć życzenie me jest skromne

I wzniosłości w nim niewiele

Wiedz, że nigdy nie zapomnę

Jakim Jesteś Przyjacielem.

 Dziękujemy za spotkanie, rozmowy, gościnność. Dziękuję rodzicom za zgodę na wyjazd.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies