BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Adam Aftyka mistrzem Braille’a!

„Brajlowskie wyzwania” (Braille Challenge) – to nazwa regionalnego konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Nowym Jorku, posługujących się pismem Braille’a.

Organizatorem był Departament Szkolnictwa w Nowym Jorku /NYC Department of Education/. Konkurs odbył si 30 stycznia 2016 roku w szkole podstawowej 343 /PS 343/ w dzielnicy Queens.

Kobieta z dzieckiem stoi. W dłoni trzymaja torbę prezentowa

Nauczycielka Adasia, Lindsay Orcutt, która prowadzi z nim naukę brajla i orientacji przestrzennej, zgłosiła jego udział. Adaś podjął wyzwanie, wiedząc, że spotka tam niewidomych i słabo widzących rówieśników. Przyznaje, że interesowały go szczególnie koleżanki.

Konkurs zawierał zadania z zakresu posługiwania się pismem punktowym, w tym technika czytania, czytanie na czas. Wszystko to odbywało się w 4 sesjach, po których ogłoszono wyniki.

W czasie, gdy uczniowie zmagali się z zadaniami, rodzice i opiekunowie zaproszeni zostali na spotkanie z przedstawicielami organizacji, działających na rzecz uczniów z problemami wzrokowymi.

Dzieci siedzą na sali gimnastycznej. W dłoniach mają karki.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Dla zwycięzców przygotowano statuetki lwów, jako, że sponsorem konkursu, obok Departamentu Szkolnictwa w Nowym Jorku, był też Lions Clubs International. Nagrodami były też zegarki mówiące, sccrable z brajlowskimi napisami.

Chłopiec siedzi przy stole. Na stole kartki.

Adaś zajął pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej. Cieszymy się z tego sukcesu!

Danuta Gołębiowska

Babcia Adasia Aftyki

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies