BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pośrodku grafiki brązowy napis: NAŁĘCZOWSKIE OPOWIEŚCI na beżowym tle. Wokół motywy ludowe i kwiatowe.

Spacer po Nałęczowie z audiodeskrypcją

Nałęczowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 21 sierpnia (sobota) o godz. 16:00 do Nałęczowa na spacer historyczny z audiodeskrycją -  dedykowany osobom niewidomym i niedowidzącym.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Spacer rozpoczyna się na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, ul. Lipowa 6, Nałęczów.

Obowiązują zapisy telefoniczne: 81 501 40 69 lub za pomocą formularza.

Nałęczów jest miejscem niezwykle wyrazistym, o niepowtarzalnym uroku i kolorycie. Podczas “Nałęczowskich Opowieści” zapraszamy mieszkańców i turystów do odkrywania i wspólnego definiowania genius loci miasteczka.

Czego uczono dziewczęta w Szkole Ziemianek? Jakie działania realizowano w Ochronce? Zapraszamy na spacer do miejsc, gdzie rozwijały się działania edukacyjne na terenie Nałęczowa. Przechadzka będzie pełna barwnych wspomnień postaci tworzących te miejsca. Uczestnicy i uczestniczki zostaną przeniesieni do świata poetyckich obrazów życia nałęczowskiej młodzieży.

Spacer poprowadzi Marzena Wartacz – historyczka i nauczycielka, autorka wielu projektów patriotycznych.

Dostępność:

Podczas spaceru jest możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnościami (dysponujemy 5 wolontariuszami). Jeśli chcesz skorzystać z asysty zaznacz taką opcję podczas zapisów w formularzu lub zadzwoń: 81 501 40 69.

Do Nałęczowa można dojechać bezpośrednio z Lublina i Puław. Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na portalu e-podroznik.pl. Początek spaceru ma miejsce w odległości 400 m od przystanku. Spacer będzie odbywał się w przestrzeni miejskiej Nałęczowa, gdzie jest wiele barier architektonicznych – nierówna powierzchnia chodników, wysokie krawężniki, strome podjazdy czy schody.

Spacer odbywa się w ramach projektu “Nałęczowskie Opowieści”. Program i więcej informacji dostępne na stronie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz na Facebooku.

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Michalina Broda
Nałęczowski Ośrodek Kultury

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies