BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pamiątkowa fotografia grupowa uczestników wydarzenia

Jesienne Spotkania Bardów, 7 listopada 2024 r.

Tegoroczny Festiwal „Jesienne Spotkania Bardów” odbył się w czwartek, 7 listopada 2024 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Misericordia” przy ul. Głuskiej 138 w Lublinie.

„Raz staruszek spacerując w lesie
Ujrzał listek przywiędły i blady
I pomyślał znowu idzie jesień
Jesień idzie nie ma na to rady… „

Wydarzenie to ma charakter cykliczny o zasięgu wojewódzkim. Organizowane jest już od wielu lat w formie przeglądu twórczości wokalnej osób z niepełnosprawnościami. Dzięki pracy artystycznej, osoby borykające się ze szczególnymi trudnościami, odkrywają i poznają własne możliwości, zaspokajają potrzebę własnej samorealizacji i akceptacji. Natomiast niejednokrotnie wspólne przygotowania do tego wydarzenia zapadają na długo w pamięć, jako piękne doświadczenie…

Piosenką „Jesień idzie”, Aleksandra Grotowskiego i Małgorzaty Zwierzchowskiej, Pan Robert Kozak wraz z Karoliną Czajką w duecie rozpoczęli tegoroczne wydarzenie.

Następnie głos zabrała Pani Kierownik, Urszula Steć, która powitała wszystkich przybyłych i wprowadziła nas w festiwalowy nastrój.

Wydarzenie natomiast poprowadziła Pani Justyna Kosowska, Specjalista ds. Rehabilitacji Społecznej WTZ Misericordia.

W tym roku na scenie wystąpiło osiem ośrodków:

  1. WTZ Ostrów Lubelski reprezentowała Agnieszka Budzyńska z utworem “Już nie ma dzikich plaż”- I. Santor;
  2. ŚDS WRZOS z Wólki Leszczańskiej – Krystyna M., Alina Ł., Lilianna W., opiekun: Dorota Antonowicz i Elżbieta Narolska, przygotowały piosenkę “Gdzie są kwiaty z tamtych lat” S. Przybylskiej oraz utwór literacki H. Zdzitowieckiej “Gdzie jesteś jesieni?”;
  3. ŚDS Bychawa – Grupa wokalna Diament – “Po co Ci diamenty?”, “Mimozami jesień się zaczyna”;
  4. WTZ PSONI- ŚWIDNIK – Grupa wokalna “Ach to My” – utwory: “Daj nam” – sł. Ks Jan Twardowski, muzyka Dariusz Tokarzewski, “Tak blisko” Rafała Brzozowskiego. Soliści: Szymon Woźniak: “Dzień dobry”- R Rynkowski, Daniel Doliński: “Modlitwa”- B. Okudżawa- muz. D.Tokarzewski, Seweryn Cioczek: “Zacznij od Bacha” utw. Z. Wodecki;
  5. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie reprezentowała najmłodsza artystka tegorocznej edycji Festiwalu – 16-letnia Julia Majsterek, która przygotowała następujące utwory:  “Szukaj mnie”, “Zaśnij duszko”, “Strażnik Raju”.
  6. ŚDS MISERICORDIA – Grupa teatralna “Przebudzenie” zaprezentowała utwory w formie Pieśni: “Taki kraj”, “Przysięga”, “Modlitwa o pokój” oraz wiersze: “Czego chcesz od nas Panie”, “Przydrożna kapliczka”, “Pusty dom”, “W podziemiach Wawelu”.
  7. ŚDS “Akademia Artystyczna” w tym roku zaprezentowała utwór J. Laskowskiego “Śnił mi się rodzinny dom”, natomiast jako solista na scenie wystąpił Kajetan Rachwał z piosenką “Lubię wracać tam gdzie byłem” Z. Wodeckiego.

Festiwal zakończyli Gospodarze wydarzenia.

8. WTZ Misericordia z piosenką “We wtorek w schronisku po sezonie”:

„Złotym kobiercem wymoszczone góry
Jesień w doliny przyszła dziś nad ranem
Buki czerwienią zabarwiły chmury
Z latem się złotym właśnie pożegnałem ..„

Tradycyjnie tematyka prezentowanych utworów związana była z jesienią, ale także z okazji naszego święta narodowego pojawiły się również utwory o charakterze patriotycznym. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Głównym celem wydarzenia było promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Organizatorzy, w imieniu całej społeczności Warsztatu dziękują za tak liczne przybycie i mają nadzieję na powtórne spotkanie w przyszłym roku!

Wydarzenie było współfinansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego

Justyna Kosowska
WTZ Misericordia

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies