Już jutro (sobota) pacjenci hematoonkologiczni oraz ich bliscy będą mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z darmowych porad ekspertów, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości podczas spotkania „Akademia Pacjenta”.
Wydarzenie organizowane jest przez wrocławską fundację Carita im. Wiesławy Adamiec i skierowane jest zarówno do pacjentów borykających się z chorobami krwi i szpiku, jak i ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat nowotworów.
Podczas spotkania, które odbędzie się w Hotelu Ibis Styles w Lublinie w dniu 13 kwietnia w godzinach 9:00-15:00, hematolodzy oraz przedstawiciele fundacji działających na rzecz pacjentów onkologicznych poprowadzą warsztaty, prelekcje i dyskusje. Wcześniejsze edycje spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, co tylko potwierdza potrzebę takich inicjatyw dla pacjentów z chorobami krwi i szpiku.
Prelegentami będą m.in.:
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów,
- oraz dr hab. n. med. Norbert Grząśko i dr n. med. Marta Morawska, specjaliści z zakresu hematologii.
Tematy poruszane podczas spotkania będą dotyczyć m.in. diagnostyki szpiczaka plazmocytowego, roli fizjoterapii w chorobach hematoonkologicznych oraz aktualnych metod leczenia chłoniaków.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, jednak konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc poprzez stronę internetową www.akademiapacjenta.com.pl.
To doskonała okazja nie tylko do zdobycia cennej wiedzy od ekspertów, ale także do nawiązania nowych, wartościowych kontaktów z osobami o podobnych doświadczeniach zdrowotnych.
Akademia Pacjenta to miejsce, gdzie pacjenci mogą uzyskać wsparcie i informacje, które są niezwykle ważne w procesie terapii i codziennym radzeniu sobie ze swoją chorobą.
Program:
09:30-10:00 (Hall)
Rejestracja uczestników
10:00-10:20 (Sala główna)
Otwarcie Akademii Pacjenta. Fundacja Carita – powitanie
Łukasz Rokicki, Emilia Demczur
10:20-10:30 (Sala główna)
Fundacja DKMS. Rozwój polskiej transplantologii i wsparcia pacjentów
Ewa Nawrot
10:30-11:10 (Sala Główna)
Szpiczak plazmocytowy: charakterystyka, przebieg, potencjalne powikłania
dr hab. n. med. Norbert Grząśko
11:10-11:30 (Sala Główna)
Dyskusja
11:30-11:45 (Hall)
Przerwa kawowa
- 11:45-12:25 (Sala Główna)
Chłoniaki: MZL, makroglobulinemia Waldenstroema, chłoniak grudkowy, chłoniak Hodgkina. Przedstawienie diagnostyki oraz aktualnych standardów leczenia
dr n. med. Marta Morawska
12:25-13:05 (Sala Główna)
Przewlekła białaczka limfocytowa: charakterystyka, diagnostyka, przebieg, potencjalne powikłania. Rola niekomercyjnych i komercyjnych badań klinicznych w hematoonkologii
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos
13:05-13:20 (Sala Główna)
Dyskusja
13:20-13:50
Lunch
13:50-14:20 (Sala Główna)
Rola fizjoterapii w przebiegu chorób hematoonkologicznych
Natalia Bursiewicz
14:20-14:50 (Sala Główna)
Kalkulator morfologii
lek. Marta Masternak
14:50-15:00 (Sala Główna)
Oficjalne zakończenie Akademii Pacjenta
Źródło: www.dziennikwschodni.pl