BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pociąg na stacji

Informacje kolejowe w polskim języku migowym

Urząd Transportu Kolejowego przygotowuje informacje dla pasażerów również w polskim języku migowym (PJM). Osoby niesłyszące mogą sprawdzić, jakie są prawa pasażerów, co zrobić w przypadku zgubienia bagażu albo jak skorzystać ze zniżek.

Prawa pasażera, informacje na temat biletu, ulg, przewoźników, którzy oferują przejazdy pasażerskie w Polsce – to najważniejsze informacje dla każdej osoby, która podróżuje pociągiem. Na stronie Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) dostępne są w polskim języku migowym. Urząd stale rozbudowuje bazę filmów w PJM, by również niesłyszący pasażerowie mieli łatwy dostęp do ważnych wiadomości związanych z podróżą koleją.

Osoby G/głuche znajdą na stronie UTK już ponad 80 filmów w PJM Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego.

Ostatnio pojawiły się materiały, które szczególnie zainteresują studentów – czy legitymacja ISIC uprawnia do przejazdów polską koleją i czy zaświadczenie o statusie studenta umożliwia zakup biletu ulgowego.

7 okrągłych sekcji, z których każda zawiera grafikę przedstawiąjącą znaki w j. migowym i teksty: INFORMACJE O KORONAWIRUSIE, PRAWA PASAŻERA W PJM, PORADY DLA PODRÓŻNYCH W PJM, SKARGI I REKLAMACJE, ROZKŁAD JAZDY W PJM, WIADOMOŚCI, SAVOIR-VIVRE WOBEC OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Źródło: utk.gov.pl/pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies