W dniu 14 kwietnia w Lublinie odbędzie się konferencja poświęcona skoliozie. Jeśli masz dziecko chore na skoliozę, samemu się z nią zmagałeś, opiekujesz się osobą bliską lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej choroby - ta konferencja jest dla Ciebie!
Zapraszamy również fizjoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat skoliozy, oraz lekarzy zainteresowanych poznaniem nowoczesnych metod walki z tą chorobą.
Konferencja ma na celu przedstawienie wiedzy i doświadczeń specjalistów, rodziców oraz pacjentów w zakresie rozumienia, leczenia i zarządzania skoliozą na różnych etapach życia. Poznacie Państwo różnorodne metody leczenia skoliozy od rozwiązań nieoperacyjnych po chirurgiczne, z uwzględnieniem wieku pacjenta.
Na konferencji przedstawione zostaną również wyzwania z jakimi mierzą się pacjenci po operacji oraz możliwościami jakie przed nimi stoją również w kontekście ciąży oraz aktywności fizycznej.
Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między profesjonalistami a osobami bezpośrednio dotkniętymi problemem skoliozy, co pozwoli na lepsze zrozumienie i wsparcie pacjentów w codziennym życiu.
Organizatorem konferencji jest Klinika Ortopedii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, kierowana przez prof. dr hab. n. med. Michała Latalskiego oraz Fundacja „PoMOC ma MOC – Działamy z Pasją! – której założycielem jest Pani Renata Polisiakiewicz.
Zaproszeni goście to wybitni specjaliści z kraju, którzy wyznaczają trendy w leczeniu kręgosłupa zarówno operacyjnym jak i nieoperacyjnym.
W trakcie konferencji będzie również możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat ortez, gorsetów ortopedycznych i wózków inwalidzkich i nie tylko.
Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt biletu wynosi 100 zł.
Konferencja odbędzie się w:
Centrum Symulacji Medycznej
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
ul. Chodźki 4
20-093 Lublin.
Link do rejestracji: konferencja.pomocmamoc.com/rejestracja/
Program konferencji
- 9:00 – 10:00
Rejestracja - 10:00 – 10:10
Rozpoczęcie i powitanie gości - 10:10 – 10:30
dr n. med. Anna Danielewicz prof. UML
O co chodzi z tą skoliozą? - 10:30 – 10:50
prof. dr hab. n. med. Tomasz Kotwicki
Czy operacja to jedyne wyjście? - 10:50 – 11:10
dr n. med. Tomasz Potaczek
Deformacje kręgosłupa w płaszczyźnie bocznej: hiperkifoza piersiowa, hiperlordoza, choroba Scheuermanna, kręgozmyk, kifoza wrodzona. Co to właściwe znaczy i z czym się wiąże? - 11:10 – 11:30
dr hab. n. med. Wiktor Urbański
Leczenie operacyjne deformacji kręgosłupa w zależności od wieku dziecka – dlaczego, kiedy i jak będzie leczone moje dziecko? - 11:30 – 11:45
Natalka Nowińska – operowana przez zespół Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Lublinie, opowie o swoich doświadczeniach przed operacją, oraz życiu po niej. Uzupełnieniem będzie przedstawienie przez rodzica swoich odczuć i doświadczeń. - 11:45 – 12:40
Przerwa na poczęstunek - 12:40 – 13:00
dr hab. n. med. Beata Rybojad prof. UML
Znieczulenie, przygotowanie do operacji, zagrożenia anestezjologiczne - 13:00 – 13:20
dr n. med. Paweł Grabala
Życie po operacji, ciąża, sport - 13:20 – 13:40
dr n. med. Andrzej Smętkowski
Skoliozy u dorosłych powyżej 30 roku życia: współczesne podejście do leczenia oraz perspektywy dla pacjentów. - 13:40 – 14:00
prof. dr hab. n. med. Michał Latalski
Dziecko niepełnosprawne ze skoliozą - 14:00 – 14:15
Pacjent operowany przez zespół Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie opowie o swoim życiu przed operacją oraz zmianach jakie ona wprowadziła. Uzupełnieniem będzie opowiadane rodzica o jego odczuciach i doświadczeniach. - 14:15 – 15:15
Q & A – możliwość zadawania pytań zaproszonym prelegentom - 15:15 – 15:30
Oficjalne zakończenie konferencji
Źródło: konferencja.pomocmamoc.com