BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis: “TESCO, decydujesz, pomagamy”.

5 tysięcy

Projekt Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej „Super naturalnie – nie jestem sam ” w społecznościowym Programie „Decydujesz, pomagamy” zwyciężył w 11 mikroregionie.

W dniu 10 maja 2017 otrzymaliśmy z rąk kierownika sklepu Krzysztofa Karpiński symboliczny czek, podpisana została też umowa z Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” na finansowanie projektu.

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, 

to cały świat działa potajemnie

by udało Ci się to osiągnąć.

Grupa osób stoi w pomieszczeniu za stołem. Do zdjęcia pozuje siedem osób. Mężczyzna trzyma duży bon z napisem: “ Gratulujemy zwycięzcy 11 Mikroregionu! 5000 PLN dziękujemy za wzięcie udziału w naszym programie “Decydujesz, Pomagamy””.

Podczas trwania akcji wspierali nas i kibicowali nam pracownicy sklepu Tesco. Dziękujemy za dobre słowo, życzliwość wszystkim paniom sklepu a w szczególności Monice Cielebąk, Katarzynie Sażyńskiej, Agacie Lenarcik, Agnieszce Hijek.

Pięć osób stoi w sklepie i pozuje do zdjęcia. Na bonie napis “ Gratulujemy zwycięzcy 11 Mikroregionu! 5000 PLN dziękujemy za wzięcie udziału w naszym programie “Decydujesz, Pomagamy””.

Pracownicy wykazali wiele zrozumienia wobec osób niepełnosprawnych promujących projekt. Promocja prowadzona była w markecie –Tesco w Łęcznej przy ul. Chełmskiej 29.

Dwie kobiety w strojach stoją w sklepie. Kobieta po prawej stronie ma na sobie kapelusz. KObieta po lewej stronie ma na sobie zielone włosy i kolorową spódnicę.

Uczestniczki warsztatu Katarzyna i Magda co drugi dzień w innym stroju zachęcały klientów sklepu do oddania głosu.

Drzewo najlepiej rośnie,

gdy spokojnie stoi;

człowiek zaś, gdy pracuje.

Trzy kobiety pozują do zdjęcia. Kobieta pośrodku trzyma koszyk i jest ubrana w sukienkę w kwiaty. Obok stoi kobieta w niebieskim szalu. Są one w sklepie spożywczym.

Odbierając symboliczny czek, uczestniczki warsztatu przekazały na ręce pana Krzysztofa prace wykonane przez uczestników podczas zajęć terapeutycznych.

Cztery kobiety stoją przy stole. Kobieta po lewej trzyma niebieskie pudło, pośrodku kobieya trzyma pluszowego pieska, a po prawej stronie kobieta ma zapakowany prezent. Dwie kobiety patrzą wprost w obiektyw.

Szczęście to jedyna rzecz, 

która się mnoży, jeśli się ją dzieli.

„Super naturalnie – nie jestem sam”- to edukacja trzech grup społecznych. Wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, dzielenie się umiejętnościami, przykład integrowania środowisk. W tym społecznościowym projekcie weźmie udział 34 osób niepełnosprawnych, 10 seniorów, 16 uczniów ze szkół powiatu łęczyńskiego.

Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrym słowem, wsparciem. Dziękujemy, dziękujemy…

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies