BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Przed sceną stoi grupa sześciu osób, wraz z kwiatami, kobieta blondynka składa życzenia, trzyma w ręku mikrofon.

30-lecie Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki

Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki (LFOON) obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności.

Forum, w skład którego wchodzą 44 organizacje z całego regionu, działa na rzecz przełamywania barier i wyrównywania szans dla osób z niepełnosprawnościami.

Z tej okazji, 25 czerwca 2024 r. w Centrum Konferencyjnym Atelia Lublin odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w tym były prezes Krzysztof Michałkiewicz, dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON Małgorzata Paprota, zastępca dyrektora Oddziału Ryszard Dados oraz ekspert ds. wsparcia i współpracy z NGO Janina Włodarczyk. W ramach podziękowań wręczono kwiaty oraz uroczysty grawerton.

Podczas uroczystości dziękowano Alicji Jankiewicz, prezes honorowej LFOON SW oraz Annie Bieganowskiej-Skóra, obecnej prezes LFOON SW, za ich zaangażowanie w reprezentowanie interesów osób z niepełnosprawnościami na forum lokalnym i ogólnokrajowym. Praca całego stowarzyszenia pozwoliła na zidentyfikowanie rzeczywistych potrzeb, problemów i oczekiwań środowiska osób z niepełnosprawnościami na Lubelszczyźnie oraz przyniosła znaczny wzrost świadomości na temat ich potrzeb.

LFOON zamierza kontynuować swoją działalność, skupiając się na temacie poprawy dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki działa nieprzerwanie od 1994 roku, a w 2004 roku uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

LFOON jest jednym z członków założycieli koalicji „Przewijamy Polskę”, która ma na celu poprawę sytuacji dorosłych osób z niepełnosprawnością w Polsce. Jej działania koncentrują się na tworzeniu komfortek – miejsc, w których osoby z niepełnosprawnością mogą dokonywać zabiegów higienicznych w godnych warunkach.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne osób z niepełnosprawnościami.

Galeria zdjęć:

 

Źródło: www.pfron.org.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies