BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

20 lat WTZ w Hrubieszowie

3 października 2017 Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Hrubieszowie świętował w Hrubieszowskim Domu Kultury 20 lecie swojej działalności.

„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, 

żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, 

żeby nie czuł się samotny…”

Zarząd Koła na swoje świętowanie zaprosił przedstawicieli władz samorządowych, kierowników WTZ, różne instytucje z którymi współpracuje, sponsorów, Zarząd Główny PSONI. Zaproszeni goście odpowiedzieli licznym przybyciem na uroczystość, szkoda, że zabrakło wśród obecnych przedstawiciela Zarządu Głównego PSONI.

Grupa osób stoi w holu. Po prawej stronie jest stół za którym stoją kobiety. Na środku stoi mężczyzna z kwiatami w dłoni.

Przybyłych gości przed wejściem na salę główną witali pracownicy i uczestnicy WTZ obdarowując ich specjalnie wydanymi kalendarzami i ulotkami o działalności. Wiceprzewodnicząca Zarządu Koła i kierownik WTZ w jednej osobie Małgorzata Kudrel rozpoczęła jubileusz witając i dziękując wszystkim za przybycie. Po powitaniu przedstawiła w telegraficznym skrócie dorobek 20 letniej pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie.

Kobieta stoi przed mikrofonem na statywie. W dłoniach trzyma ona teczkę.

Kierownik WTZ

Uczestnicy hrubieszowskiego warsztatu mają bardzo duże osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i sportowej. Na szczególne przedstawienie zasługuje, uczestniczka warsztatu p.Beata Oliwiak, to podwójna złota medalistka na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w tenisie stołowym, w grze pojedynczej i w deblu.

W warsztacie działa grupa Self Adwokatów, którzy podczas uroczystości opowiedzieli zebranym o swoich działaniach, planach, sukcesach.

Kobieta i mężczyzna stoją na scenie. Kobieta stoi przy mikrofonie i trzyma otwartą teczkę.

Self adwokaci

Przewodnicząca Zarządu Koła w swoim wystąpieniu – podziękowała wszystkim pracownikom, osobom wspierającym, wolontariuszom za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

Kobieta stoi na scenie blisko mikrofonu. Kobieta trzyma w ręce kartkę.

Przewodnicząca ZK

Zaproszeni goście obdarowali jubilatów różnymi upominkami, w imieniu kierowników WTZ podziękowanie i lis gratulacyjny złożyła Mariola Ciupa – kierownik WTZ z Muratyna.

Grupa osób stoi na scenie. Na środku stoi duży, zapakowany prezent. Po lewej stronie kobieta stoi przy mikrofonie i trzyma kartke.

Kierownicy WTZ

Organizatorzy spotkania przygotowali dla gości ucztę dla ciała i ducha. Ucztą duchową była prezentacja spektaklu „Spowiedź w drewnie” – Jana Wilkowskiego wg reżyserii i scenografii Marii Pietruszy-Budzyńskiej i zespołu terapeutów WTZ Teatroterapii w Lublinie. Inspiracją do powstania sztuki „Spowiedź w drewnie” była historia beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory.

Na scenie jest scenografia przedstawiająca anioły oraz kilka osób. Większość jest schowana z tyłu sceny. Po lewej stronie jest zadaszenie pod którym stoi osoba w czerwonych włosach i sukience.

„Ciescie się tym, co mocie!

I daski mocie i topólki i

farbów róznych na każdym kupa

siedzi; czerwonych, siwych, rózowych …”

Na długim stole są wystawione różne potrawy. Po lewej stronie są pojemniki z płatkami do mleka, a na środku w koszach jest chleb.

Uczta dla ciała same pyszności były w stanie zaspokoić najwybredniejszych.

W imieniu Zarządu Koła PSONI w Łęcznej i całej społeczności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy życzymy Wam drodzy Jubilaci wszystkiego dobrego, dalszych sukcesów we wszystkich sferach Waszej działalności.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość skorzystania z zapewnionych atrakcji.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies