BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na stole leży tort z racami. Przed nim stoi kobieta z nożem wbitym w tort. Po lewej stronie stoją osoby.

10. lecie ŚDS w Świdniku

„Najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą” (Jeanne Moreau)

Zdjęcie kartki z napisem: Jubileusz 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło w Łęcznej”. Napis oplatają kwiaty w kolorach różowym, fioletowym i niebieskim.

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej zostali zaproszeni na uroczyste obchody 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdniku, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku.

Kobieta z mikrofonem przy ustach stoi na scenie. W rękach trzyma teczkę. Przed nią na scenie są duże plecione koła z kwiatami.

Konferansjerem spotkania była pani Agnieszka Krawiec.

Uroczystości obyły się w Centrum Kultury w Świdniku, gdzie zjawili się przedstawiciele władz miasta, powiatu, lubelskich instytucji, placówek zajmujących się działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnością, przyjaciele i sympatycy PSONI w Świdniku. Zebranych przywitała p. Iwona Ratajczak Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Świdniku, wręczyła też podziękowania dla osób szczególnie ważnych i zasłużonych dla Stowarzyszenia.

Na scenie przy mikrofonie stoi kobieta, która trzyma kosz prezentowy. Obok niej jest inna kobieta, która trzyma teczkę. Po lewej stronie stoi pulpit.

Takie podziękowanie otrzymała m.in. p. Maria Lisek-Zięba Przewodnicząca Zarządu Koła w Łęcznej i Przewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej w jednej osobie.

Pismo zatytułowane: “Podziękowanie dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepłnosprawnością Intelektualna Koło w Łęcznej. Z okazji Jubileuszu X-lecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku składamy podziękowania za wszelką pomoc i życzliwość jaką otrzymaliśmy w czasie dziesięcioletniej działalności. Wyrażamy wdzięczność i uznanie za okazane zrozumienie wobec osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Wchodząc w następne dziesięciolecie liczymy na dalszą współpracę i przyjaźń. Z pamięcią DOBRA, które pozostało i owocuje w rozwoju i godnym życiu osób z niepełnosprawnością, w szczęściu tych, którym służymy. Wdzięczne Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Przewodnicząca Zarządu Koła Iwona Ratajczak. Świdnik 2019

Jednym z punktów spotkania były występy artystyczne. Grupa „Pasjonaci” zaprezentowała dwa spektakle „Historia jednej miłości” oraz „Dotyk”, solista Tomasz Jewtuch zaśpiewał piosenkę „Chłop z Mazur”, zaś Joanna Apanasienko i Paweł Wasilak zatańczyli do utworu „Volare”. Artystów przygotowała p. Renata Elmerych.

Mężczyzna siedzi na środku i ręce trzyma w górze przed sobą. Za nim są ludzie ubrani na czarno, którzy trzymają sieć rybacką. Tuż za nim kobieta trzyma wysoko ręce z siecią.
Spektakl „Dotyk” 

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach serdecznie gratulowali i życzyli owocnej pracy na następne lata. Po części oficjalnej, odbył się poczęstunek dla gości i dzielenie tortem jubileuszowym.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej złożył życzenia na ręce p. Iwony z okazji 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdniku.

W imieniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej oraz Centralnej Komisji Rewizyjnej składam serdeczne życzenia, wyrazy uznania i gratulacje z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności placówki jaką jest ŚDS . 

Jubileusz jest wyjątkowym świętem i wydarzeniem, które skłania do refleksji, wspomnień i przemyśleń a także oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczania nowych celów i zadań.

Zarządowi Koła PSONI w Świdniku, pracownikom i uczestnikom życzymy, życzę aby nadchodzące lata były równie owocne jak te, które zostały podsumowane. Niech ten piękny Jubileusz będzie inspiracją do realizacji kolejnych przedsięwzięć, a pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stanie się prawdziwym spełnieniem planów i źródłem osobistej satysfakcji. 

„Kocham Cię Iwonko nie tylko za to,
kim ty jesteś, ale także za to,
kim ja jestem, gdy jestem z Tobą.
Kocham Cię nie tylko za to, kim się stałaś,
ale i za to, kim ja stałam się dzięki Tobie.
Kocham cię, bo zdziałałaś więcej
niż jakikolwiek dekalog …”

Eliza Cyfra

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies