BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie slajdu z napisem: „1:0 dla mnie. Ja kontra SM. Anna Wrona Dietetyk kliniczny”; po prawej stronie slajdu anatomiczne zdjęcie sylwetki człowieka i zdjęcie komórek ludzkich.

1:0 dla mnie. Ja kontra SM

W sobotę, 17 września 2022 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się konferencja dla osób ze stwardnieniem rozsianym, pt. „1:0 dla mnie. Ja kontra SM.”, zorganizowane bezpłatnie przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Spotkanie poświęcone było sposobom radzenia sobie z chorobą w życiu codziennym.

Trzy zaproszone do wygłoszenia prelekcji, specjalistki w trakcie swoich wystąpień dostarczyły zgromadzonym solidną porcję wiedzy z zakresu: neurologii, psychologii i dietetyki. Poruszono problemy dotyczące leczenia, sposoby radzenia sobie ze stresem i lękiem w trakcie choroby, a także wpływ diety i zdrowego odżywiania.

Po każdej z prezentacji, jak również w kuluarach, prelegentkom można było zadawać pytania oraz zgłosić swoje uwagi. Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg materiałów dydaktycznych w postaci cennych publikacji i broszur, dotyczących stwardnienia rozsianego, a także zapewnili przerwę kawową.

Istnieje możliwość pobrania niektórych publikacji w formie elektronicznej na stronie www, pod adresem: ptsr.org.pl/wydawnictwa.

Jednocześnie na terenie Centrum Spotkania Kultur w dniach 14-17 września 2022 r. odbywała się VII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Wydarzenie obejmowało najważniejsze problemy współczesnej neurologii. Uczestnicy mogli wziąć udział w wielu sesjach: plenarnych, warsztatowych i specjalnych, a także zapoznać się z ofertą firm farmaceutycznych oraz wydawnictw medycznych, prezentowaną na stoiskach wystawienniczych.

Galeria zdjęć

Tekst i zdjęcia: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies