BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Obraz. Dolna połowa obrazu pod wodą, widać piach i blask fal na dnie, pływają dwie ryby. Góna połowa widok na małą wysepkę pełną palm na tle błękitnego nieba,

OBRAZY – PORTALE

To był piękny listopadowy wieczór. Słońce już zaszło, miasto rozjaśnione było ogromem świateł, ludzie wracali z pracy, szkoły, uczelni a w Galerii Art Brut CK w Lublinie przy ulicy Peowiaków jakby inny świat, inna przestrzeń i klimat. A wszystko to za sprawą Pani Joanny Siatkowskiej, która miała wówczas wernisaż pierwszej swojej wystawy prac plastycznych.

Na zdjęciu artystka na tle plakatu promującego jej wystawę dzieł.
Joanna Siatkowska

Jak mówiła młoda lubelska artystka, pragnienie zajmowania się sztuką żyło w niej odkąd pamięta ale nie było precyzyjne, odzywało się czasami i przypominało o sobie. Marzyła, aby związać się kiedyś z drugim człowiekiem/artystą i wieść życie ciekawe, pełne piękna i wzruszających chwil choć niejednokrotnie  może i na krawędzi. A marzenia się spełniają i Pani Joanna „drepcze” u boku swojego męża Łukasza Siatkowskiego, niesamowitego artysty, jak nazywa swojego męża, który też miał wystawy swoich prac w Art Brut .

ZDJĘCIE ŁUKASZA Z MARIĄ

Pięknie mówiła Pani  Joanna o tym jak tworzy swoje obrazy i co ją inspiruje – … „Kocham miejsca dzikie, w które człowiek ingeruje najmniej. Są to oceany, niezagospodarowane turystycznie cieplutkie rajskie wyspy oraz lasy. W chwili powstawania każdego obrazu, staram się skoncentrować jak najwięcej zmysłów na tym miejscu, które maluję … Gdy maluję plaże słucham dźwięku rozbijających się fal, gdy maluję las słucham śpiewu ptaków … w chwili tworzenia troszczę się o moje przeżycia”. Podejmując decyzję o wystawie Pani Joanna zastanawiała się co dobrego i pięknego mogłaby dać nam, odbiorcom jej twórczości, uświadomiła sobie, że ten kilkuletni okres pracy artystycznej a jednocześnie czas odnajdywania/odkrywania siebie w życiu, pociągnął ją ku czułości.

ZDJĘCIE JOANNY Z DRINKIEM

Artyści z Teatroterapii, którzy licznie zaszczycili swoją obecnością wernisaż, z zachwytem oglądali wystawione prace a Pan Norbert z profesjonalizmem godnym największych fotoreporterów, utrwalał całość wydarzenia.

NA zdjęciu Norbert fotografuje obiekt artystyczny leżąc na brzuchu na podłodze.
Wystawa prac Teatroterapii

Zapewniam czytających, że dzięki Pani Joannie w Centrum Kultury do końca listopada będzie słychać szum fal, śpiew ptaków i dźwięk przesypującego się piasku.

Dziękuję Pani Joannie za chwile zadumy, wzruszeń i za to, że choć przez chwilę podróżowałam w miejsca gdzie chciałabym być … a być nie mogę.

Wystawa czynna do 30 listopada wtorek – piątek w godz. 11- 18 oczywiście Galeria Art Brut.

Więcej o twórczości Pani Joanny na FB Siateczko Art.

Anna Szmidt
Zdjęcia Anna Szmidt i Ilona Filip

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies