BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Lokalne Targi Pracy w Hali Lodowej w Lublinie

Lokalne Targi Pracy, 27 czerwca 2023 r.

W Lublinie odbyły się Lokalne Targi Pracy, zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Miejski Urząd Pracy w Lublinie.

Wydarzenie odbyło się  27 czerwca 2023 r. w „Hali Lodowej” MOSiR w Lublinie, przy Al. Zygmuntowskich 4, w godzinach 10:00-15:00.

Targi skierowane były do społeczności osób bezrobotnych i poszukujących pracy z terenu Lublina i okolic, obywateli polskich i ukraińskich.

Na uczestników czekały stoiska wystawiennicze lokalnych pracodawców, instytucji rynku pracy i wsparcia zatrudnienia oraz organizacje pozarządowe, działające na rzecz aktywizacji zawodowej:

 1. Miejski Urząd Pracy w Lublinie.
 2. Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie.
 3. Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie – oferty pracy za granicą.
 4. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – szerokie wsparcie osób z niepełnosprawnością, tj. m.in. edukacja i wspieranie w rozwoju; refundacja wynagrodzeń; dotacje dla pracodawców na utworzenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla osoby z niepełnosprawnością oraz refundacja składek na ubezpieczenie społeczne osób z niepełnosprawnością, prowadzących działalność gospodarczą i niepełnosprawnych rolników.
 5. Fundacja Heros – organizacja pozarządowa, zajmująca się aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami.
 6. Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi – wsparcie w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.
 7. Fundacja Aktywizacja Bez Granic – aktywizacja zawodowa, w tym osób z niepełnosprawnością i społeczności uchodźców, współpraca z zakładami pracy chronionej.
 8. Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw – organizacja wspierająca aktywizację na rynku pracy poprzez organizację szkoleń, staży zawodowych, warsztatów kompetencji miękkich.
 9. Polski Czerwony Krzyż – Lubelski Oddział Okręgowy – poszukujemy opiekunek i opiekunów oraz rehabilitantów do pracy na terenie miasta Lublin.
 10. Caritas Archidiecezji Lubelskiej – wsparcie zatrudnienia migrantów i uchodźców; konsultacje prawne w zakresie zagadnień zatrudnienia.
 11. UNHCR – Przedstawicielstwo Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w Lublinie.
 12. UNHCR (Office of the United Nations High Commissioner for Refugees) – Punkt przygotowywania CV.
 13. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 14. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie – oferuje wsparcie m.in. w doradztwie zawodowym i pośrednictwie pracy dla młodzieży.
 15. Lubelska Akademia WSEI.
 16. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (WSPA).
 17. Biuro Karier Politechniki Lubelskiej.
 18. SNK Szkolenia Językowe i Biznesowe Katarzyna Ludzińska – mobilna firma specjalizująca się nauczaniu języków obcych, usługach szkoleniowych, dotyczących biznesu oraz w doradztwie zawodowym indywidualnym i grupowym.
 19. Kolegium Pracowników Służb Społecznych połączone ze Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych w Lublinie.
 20. MANPOWER Agencja zatrudnienia.
 21. SGP Group – agencja pracy. Rekrutujemy i szkolimy pracowników w każdej dziedzinie gospodarki.
 22. Adecco Poland – agencja zatrudnienia.
 23. Wojskowe Centrum Rekrutacji.
 24. Areszt Śledczy w Lublinie.
 25. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.
 26. MPK LUBLIN SP. Z O.O. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.
 27. RG Bogdanka Sp. z o.o. – jesteśmy spółką należącą do grupy kapitałowej Lubelskiego Węgla Bogdanka. Zatrudniamy robotników na oddziały górnicze, jak również mechaników i elektryków do pracy pod ziemią, jak również na powierzchni.
 28. TEMARED/MANTES/UNITRAILER:
  • TEMARED – producent wielofunkcyjnych przyczep bagażowych oraz przyczep specjalistycznych do przewozu samochodów, pojazdów budowlanych, motocykli, quadów oraz łodzi;
  • Firma MANTES skutecznie wspiera branże samochodową i transportową, oferując wiązki elektryczne oraz plandeki do przyczep. Zatrudniamy pracowników produkcji plandek, monterów wiązek elektrycznych oraz konstruktorów.
  • UNITRAILER – sklep internetowy, oferujący części i akcesoria do przyczep samochodowych. Zatrudniamy m.in. specjalistów ds. obsługi klienta i sprzedaży w różnych językach: niemiecki, włoski, czeski, słowacki, norweski, francuski; a także specjalistów social mediów, specjalistów market place oraz grafików.
 29. TARASOLA – producent pergoli i zadaszeń tarasowych.
 30. Kuźnia Matrycowa Sp. z o.o. – firma produkcyjna z branży metalowej. Zatrudnia pracowników produkcyjnych: kowali, ustawiaczy, operatorów maszyn a także elektryków, frezerów, ślusarzy, kontrolerów jakości.
 31. Concentrix CVG International – międzynarodowa organizacja zatrudniająca specjalistów ds. telefonicznej oraz e-mailowej obsługi klienta w różnych językach.
 32. Herbapol – Lublin S.A. – producent branży spożywczej.
 33. Stock Polska – branża FMCG, producent alkoholi.
 34. Perła – Browary Lubelskie S.A. – jeden z największych regionalnych producentów piwa w Polsce.
 35. BIEDRONKA – sieć sklepów spożywczych.
 36. DINO Polska S.A. – Polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych.
 37. „Społem” Lubelska Spółdzielnia Spożywców w Lublinie – handel i produkcja.
 38. Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł.
 39. Skarem
 40. Clar System S.A. – usługi sprzątania, ochrona mienia.
 41. Eyemed
 42. Franczewska Nieruchomości Adrianna Franczewska-Krupa, Mariusz Krupa S.C. – sprzedaż, wynajem i zarządzanie nieruchomościami.
 43. Agronom Berries – gospodarstwo ogrodnicze.
 44. Lubhunters – profesjonalne usługi rekrutacyjne a także inne z zakresu szeroko pojętego miękkiego HR-u.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z ofertami pracy, planami rekrutacyjnymi oraz wymaganiami, stawianymi przyszłym pracownikom. Swoje stoiska zorganizowały także szkoły, uczelnie i placówki edukacyjne prezentujące oferty kształcenia w różnych specjalnościach. Wśród ofert pracy można było znaleźć propozycje zatrudnienia stałego oraz sezonowego, w kraju oraz za granicą. Część wystawców dysponowało ofertami, skierowanymi bezpośrednio do osób z niepełnosprawnościami, były to m.in.: polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych “Dino”, która aktualnie oferuje osobom z orzeczonym stopniem niepełnoprawności pracę w marketach na terenie województwa lubelskiego m.in. w miejscowościach Rososz, Chodel oraz Ostrów, czy firma Clar System S.A., która jako Zakład Pracy Chronionej, chętnie zatrudnia na terenie całej Polski osoby z niepełnosprawnością.

Na stoiskach można było uzyskać informacje związane z zatrudnieniem, prowadzonymi szkoleniami i realizowanymi projektami, pobrać przygotowane i wydrukowane oferty zatrudnienia, różnego rodzaju pomocne ulotki, broszury i wydawnictwa a także firmowe gadżety. Można było skonsultować się z doradcami zawodowymi i napisać lub poprawić swoje CV. Organizatorzy zorganizowali bowiem stoisko, na którym pracownicy Przedstawicielstwa Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w Lublinie pomagali w przygotowaniu życiorysów.

Zadbano o najmłodszych, dla których zorganizowany został kącik zabaw.

Można było także skorzystać z bezpłatnego badania wzroku oraz napić się aromatycznej kawy.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem, w ciągu kilku godzin stoiska wystawców odwiedziło ponad pół tysiąca osób, w tym wielu obywateli Ukrainy. Odwiedzający mieli doskonałą okazję do bezpośredniej wymiany informacji z instytucjami wspierającymi zatrudnienie oraz pracodawcami, reprezentującymi różne branże.

Tekst i foto: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach
życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 06.06.2023 – 11.12.2023 r.
przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies