BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pan Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego, łysy mężczyzna w średnim wieku ubrany w ciemny garnitur, białą koszulę i krawat, stojący przy mównicy w tle za jego plecami czarny ekran z żółtym napisem „Gala Zakup Prospołeczny” pod czerwoną poziomą kreską biały napis „14 październik 2022”, po prawej stronie na sąsiednim ekranie biała plansza z logo zakup pro społeczny, składającym się z czarnego kodu kreskowego z rączkami, przypominającego torbę na zakupy, w środku, której umieszczono czerwone serce.

Gala nadania Znaku Ekonomii Społecznej “Zakup Prospołeczny”

Lubelskie Centrum Konferencyjne 14 października br. było miejscem ważnego wydarzenia dla sektora ekonomii społecznej. Kolejny raz zorganizowano galę, podczas której podmioty ekonomii społecznej, z terenu województwa lubelskiego, zostały uhonorowane certyfikatem „ Zakup prospołeczny”.

„Zakup prospołeczny” to znak wysokiej jakości produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej, które również z sukcesami realizują swoje cele społeczne wspierając osoby w trudnej sytuacji życiowej czy zawodowej. Podmioty ekonomii społecznej, takie jak spółdzielnie socjalne czy zakłady aktywności zawodowej, dają pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym i bezdomnym.

Znak „Zakup prospołeczny” z roku na rok staje się marką rozpoznawalną na terenie całej Polski, w województwie lubelskim zwiększyła się liczba przyznanych certyfikatów, co pozwoliło mu zająć miejsce w czołówce najbardziej aktywnych regionów.

Wydarzenie zgromadziło wielu znakomitych gości, którym jest bliska tematyka promocji ekonomii społecznej. Od wielu lat widzą w niej potencjał rozwoju zwłaszcza w obsłudze sektora usług społecznych.

Słowa Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego skierowane do przybyłych gości zawierały podziękowania za właściwą postawę tych, którzy organizują pracę i tych, którzy rzetelnie pracują by solidarnie zadbać o własny los a także wysoką jakość oferowanych produktów i usług.

W tym roku 28 podmiotów zdecydowało się na odnowienie certyfikatu, natomiast 5 kolejnych otrzymało certyfikaty po raz pierwszy. Podmioty, które po raz pierwszy otrzymały certyfikat „Zakup Prospołeczny” w kategoriach produkt/usługa to:

  • Centrum Integracji Społecznej w Zamościu;
  • Spółdzielnia Socjalna „Sami Swoi” Zamość;
  • Spółdzielnia Socjalna Nadzieja;
  • Spółdzielnia Socjalna Aktywni – Kreatywni;
  • Hrubieszowska Spółdzielnia Socjalna im. Zośki.

Certyfikaty przyznaje Lubelska Kapituła Certyfikująca działająca przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie. Kapituła składa się z członków Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Lubelskim.

Po wręczeniu certyfikatów głos oddano przedstawicielom nowo wyróżnionych, którzy prezentowali swoją trudną drogę do sukcesu. Mówili o tym jak trudna była ich sytuacja, jak znajdowali wsparcie i pomysły, jak wiele musieli robić własnymi rękami i uczyć się na błędach. Wszystkie opowieści uzupełnione o zdjęcia i filmy pełne były pasji, pokazywały kreatywność i determinację wspaniałych ludzi.

Galę Zakup Prospołeczny uświetnił recital Anity Kostyńskiej, która wykonała klasyczne piosenki francuskie z repertuaru Edith Piaf oraz te współczesne Lary Fabian.

Galeria zdjęć

Tekst: Zofia Brzozowska

Foto: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies