Transport dla osób niepełnosprawnych
aktualizacja 06 maja 2021
Niniejsza baza danych stanowi szerokie kompendium wiedzy nt. szeroko zakrojonego tematu około-transportowego i wokół „kółek” m.in. tych od wózka inwalidzkiego funkcjonującego na terenie województwa Lubelskiego
Dla łatwiejszego zorientowania się w szerokiej i zróżnicowanej zawartości tej strony przedstawiamy poniższy „spis treści”
Spis treści
- PRZEWÓZ niepełnosprawnych na terenie woj. lubelskiego
- TRANSPORT – KOLEJOWY
- TRANSPORT – LOTNICZY
- TRANSPORT – DROGOWY
- OSK czyli Ośrodki szkolenia niepełnosprawnych kierowców – nauka jazdy woj. lubelskie
- ADAPTACJE samochodów dla osób niepełnosprawnych
- SPRZEDAŻ Samochodów przystosowanych dla niepełnosprawnych
- LINKI do stron www około-transportowych
PRZEWÓZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH – woj. lubelskie
TRANSPORT – KOLEJOWY
Przewoźnicy kolejowi i zarządcy stacji mają obowiązek udzielania pasażerom o ograniczonej możliwości poruszania się pomocy przy wsiadaniu do pociągu i wysiadaniu z niego.
Skontaktuj się z przewoźnikiem co najmniej 48 godzin przed planowanym odjazdem pociągu i poinformuj – za pomocą wskazanego przez przewoźnika środka komunikacji – o potrzebie udzielenia pomocy w podróży (np. telefonicznie, mailowo – poprzez specjalny formularz online).
Możesz także otrzymać wszelką pomoc na stacjach przesiadkowych oraz na stacji docelowej. Jeśli nie możesz powiadomić przewoźnika o potrzebie udzielenia pomocy z zachowaniem wskazanego terminu, pamiętaj, że przewoźnicy i zarządcy stacji mają obowiązek podjąć wszelkie działania, abyś mógł odbyć podróż.
Numery telefonów oraz adresy e-mail są dostępne na stronach internetowych przewoźników, w punktach informacji pasażerskiej oraz ogłoszeniach wywieszanych na dworcach.
Film informujący o działaniu usługi asysty na dworcach należących do PKP S.A. – www.youtube.com/asysta-na-dworcu
Co powinno zawierać zgłoszenie o potrzebie uzyskania pomocy?
- imię i nazwisko,
- dane kontaktowe (najlepiej numer telefonu),
- ile osób będzie odbywało przejazd,
- rodzaj niepełnosprawności,
- czy podróżny porusza się na wózku inwalidzkim (jakim) lub czy używa innego sprzętu ułatwiającego poruszanie się (jakiego),
- datę podróży oraz planowaną godzinę odjazdu i przyjazdu,
- relację (stacja odjazdu i przyjazdu, ewentualnie stacja przesiadkowa) z określeniem, na jakiej stacji potrzebna jest pomoc,
- informację, czy podróżny posiada bilet na przejazd, czy konieczny jest zakup biletu; jeżeli podróżny posiada już bilet na przejazd, należy podać numer wagonu i miejsca, o ile podróż będzie odbywała się pociągiem (wagonem) z rezerwacją miejsc,
- informację, jaka pomoc będzie potrzebna,
- informację, czy w podróży będzie towarzyszył opiekun lub pies asystujący,
- informację o bagażu,
- dodatkowe informacje, np. proponowane miejsce spotkania z osobą udzielającą pomocy.
Osoby o widocznej niepełnosprawności ruchowej, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim, a także osoby niewidome, które nie posiadają ważnego biletu, nie muszą zgłaszać się do obsługi pociągu – mogą kupić bilet podczas kontroli bez dodatkowej opłaty.
W przypadku całkowitej lub częściowej utraty albo uszkodzenia sprzętu osób o ograniczonej możliwości poruszania się przedsiębiorstwo kolejowe musi wypłacić podróżnemu odszkodowanie.
Urząd Transportu Kolejowego (UTK)
Podróż osób o ograniczonej możliwości poruszania się
www.utk.gov.pl – Podróż pasażerów z niepełnosprawnościami
- informacje nt. zobligowania przewoźników kolejowych i zarządców stacji do pomocy niepełnosprawnym
- informacje dotyczące zgłaszania przejazdu i potrzebie uzyskania pomocy u przewoźnika lub zarządcy dworca
Podróże KolejLove >>> www.podrozekolejlove.pl
- Portal „Podróże KolejLove” stanowi elektroniczną platformę pozwalającą na kojarzenie ze sobą chcących odbyć podroż w danym kierunku osób z niepełnosprawnością oraz innych pasażerów udających się w tym samym kierunku i czasie.
- Odnośniki do stron z rozkładami jazdy pociągów i wyszukiwaniem połączeń z możliwością zakupu biletów –> www.podrozekolejlove.pl – ROZKŁADY JAZDY POCIĄGÓW
Polskie Koleje Państwowe – PKP
- Wyszukiwarka stacji kolejowych z możliwością sprawdzenia zastosowanych na niej udogodnień dla osób niepełnosprawnych >>> www.pkp.pl – Bez barier
- Informacje dla pasażerów z niepełnosprawnościami i o ograniczonej sprawności ruchowej dotyczące poruszania się po dworcach kolejowych (link poniżej)
- Wyszukiwarka rozkładu jazdy pociągów PKP PLK S.A. – Portal Pasażera
Przewoźnicy kolejowi na terenie woj. lubelskiego
PKP Intercity
wszelkie informacje dla osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej; zgłaszanie przejazdu i asysty – dostępne są na stronie www (link poniżej)
www.intercity.pl – Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
Polregio
wszystkie informacje dotyczące planowania podróży pociągiem i zamawiania asysty przez osoby o ograniczonej mobilności zawarte w jednym miejscu (link poniżej)
www.polregio.pl – PODRÓŻ BEZ BARIER
TRANSPORT – LOTNICZY
Podczas dokonywania rezerwacji należy zawsze poinformować linię lotniczą, jej przedstawiciela lub organizatora wycieczki o pomocy potrzebnej w trakcie podróży.
Potrzeba pomocy powinna być zgłoszona nie później niż 48 godzin przed lotem, jednak także w przypadku późniejszego zgłoszenia, lub nawet jego braku, linie lotnicze i pracownicy lotniska mają obowiązek podjąć starania w celu otoczenia Państwa odpowiednią opieką. Zgłaszając potrzebę pomocy, nie muszą Państwo przedstawiać żadnych zaświadczeń.
Jeżeli podróż lotnicza może negatywnie wpłynąć na Państwa zdrowie, powinni Państwo posiadać zaświadczenie lekarskie zezwalające na lot.
Urząd Lotnictwa Cywilnego – (ULC)
Informacje dla osób niepełnosprawnych dotyczące podróży samolotem
Na terenie woj. lubelskiego funkcjonuje Międzynarodowy Port Lotniczy Lublin usytuowany w Świdniku – 10km od centrum Lublina
Międzynarodowy Port Lotniczy Lublin SA – LUBLIN AIRPORT
ul. Króla Jana III Sobieskiego 1, 21-040 Świdnik
Dojazd na lotnisko możliwy jest m.in. ( www.airport.lublin.pl – Dojazd )
grubszą czcionką zostały podkreślone publiczne środki transportu na lotnisko dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych lub ograniczonych ruchowo w tym na wózkach inwalidzkich
- Pociągiem POLREGIO – trasa przejazdu pociągu w obie strony: (Lublin Główny – Lublin Północny – Świdnik Miasto – Lublin Airport)
- Autobusem MPK Lublin – linia 5, kierunek Port Lotniczy – odloty / Mełgiew (przyjazdy – pod halą odlotów /–/ odjazdy – spod hali przylotów)
- rozkład jazdy dostępny na stronie = www.mpk.lublin.pl – LINIA 5
- www.przewozy24.pl – regularne linie autobusowe – wynajem autokarów (o dostosowanie pojazdów dla niepełnosprawnych – proszę dzwonić, nr tel. na stronie www)
- GALICJA Express – www.galicjaexpress.pl – rozklad jazdy (o dostosowanie pojazdów dla niepełnosprawnych – proszę dzwonić, nr tel. na stronie www)
- TAXI – w zakresie indywidualnego przewozu osób zapewniają rekomendowane przez Port Lotniczy Lublin korporacje taksówkowe:
- Damel Taxi (również przewóz osób niepełnosprawnych) www.taxiwlublinie.com – Airport Lublin
- iTAXI – www.itaxi.pl – Lublin
- własnym samochodem – Osoby niepełnosprawne mają możliwość postoju na parkingu pod lotniskiem do 30 minut bez opłat – zapraszamy z ważną kartą do Punktu Informacji w ciągu 30 minut od godziny wjazdu. Dostępnych jest w sumie 7 niebieskich miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych – zlokalizowanych w pobliżu chodników i przejść dla pieszych prowadzących do terminalu lotniska.
- cennik parkingu przy dłuższych postojach – www.airport.lublin.pl – PARKING
UWAGA! Garden Express (dawniej Garden Service) oświadcza, że połączenie Lublin – Świdnik – Port Lotniczy ma charakter specjalny (nie jest linią regularną) ! – www.gardenexpress.pl/strefa-pasazera/mapa-polaczen
Obsługą osób niepełnosprawnych oraz osób wymagających specjalnej asysty w Porcie Lotniczym Lublin zajmuje się Dział Obsługi Naziemnej.
Tel.: (+48) 81 458 13 42
www.airport.lublin.pl – Osoby Niepełnosprawne
Obecnie do dyspozycji osób niepełnosprawnych dostępna jest usługa przeszkolonego asystenta, który udzieli niezbędnej pomocy oraz będzie towarzyszył na każdym etapie podczas przejścia niezbędnych procedur na lotnisku aż do zajęcia miejsca w samolocie. Port Lotniczy Lublin dysponuje specjalistycznym sprzętem ułatwiającym podróż osobom niepełnosprawnym. Zapewniamy wózki inwalidzkie, również takie, które są w stanie transportować pasażera między fotelami w samolocie oraz specjalne auto z windą zwane „ambuliftem” przeznaczone dla osób, które nie mogą wejść po schodach do samolotu.
Poruszanie się po terminalu lotniska ułatwiają odpowiednie oznakowania, strzałki czy kolorowe linie prowadzące do wyjścia na „peron lotniskowego dworca kolejowego”, do postoju TAXI czy przystanku autobusowego
poniżej zamieszczone są linki do stron www linii lotniczych aktualnie wykonujących loty z lotniska Lublin – zawierające informacje dla pasażerów niepełnosprawnych
– Polskie Linie Lotnicze LOT –> www.lot.com – Pasażerowie z ograniczoną mobilnością
– Irlandzka tania linia lotnicza RYANAIR –> www.ryanair.com/PL – Przydatne informacje o pomocy specjalnej
– Węgierskie tanie linie lotnicze WIZZ AIR –> www.wizzair.com/PL – Pomoc specjalna dla pasażerów niepełnosprawnych
TRANSPORT – DROGOWY
Katalog usług przewozu drogowego osób niepełnosprawnych podzielony został alfabetycznie wg powiatów województwa lubelskiego (za wyjątkiem miasta Lublin – stolicy województwa, który został umieszczony jako pierwszy na liście)
UWAGA! Poniższe tabele NIE ZAWIERAJĄ WSZYSTKICH POWIATÓW ! Zawarte są TYLKO te powiaty, w których istnieją firmy świadczące usługi przewozu osób niepełnosprawnych.
Więcej informacji na temat świadczonej usługi transportu dostępne jest na stronie danej firmy – o obszar-rejon do którego dana firma może dojechać warto zapytać telefonicznie kontaktując się z danym przewoźnikiem.
LUBLIN |
Damel -TAXI LUBLIN TEL: 815 333 333 1,80 zł / km www.taxiwlublinie.com – Transport niepełnosprawnych |
MPK Lublin Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin Sp. z o. o., ul. A. Grygowej 56, 20-260 Lublin. Zamówienia na przewozy przyjmowane są w godzinach 7:00 – 14:00 z jednodniowym wyprzedzeniem, telefonicznie (nr tel. 81 533 33 10), drogą elektroniczną (komunikacjadlaniepelnosprawnych@mpk.lublin.pl) lub w formie pisemnej pod adres podany powyżej. Zamówienia realizowane są po wysłaniu zwrotnego potwierdzenia przyjęcia zlecenia.
|
GTS Eurobus Tomasz Pcian ul. Tumidajskiego 18/43 20-247 Lublin tel. 66 11 33 696 e-mail: pcianslawomir@wp.pl www.przewozy-lublin.pl – przewóz-osób-chorych-i-niepełnosprawnych |
TRANS MEDIC – Transport Medyczny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Pogotowie Ratunkowe i Transport Sanitarny ul. Kunickiego 46, 20-412 Lublin E-mail: biuro@transmedic.pl Tel. 81 532 96 88 Tel. 601 674 888 – telefon całodobowy 24H Oferujemy pełny zakres transportu osób chorych i niepełnosprawnych na terenie kraju i za granicą. Do dyspozycji pacjentów posiadamy karetki: S, P, T. Realizację transportów powierzamy doświadczonemu personelowi, zapewniającemu pacjentowi komfort i bezpieczeństwo. |
DIALTRANS ul. Zemborzycka 57, 20-445 Lublin Tel: 517 783 706 Nasza firma zajmuje się przewozami osób niepełnosprawnych na terenie Lublina i okolic. Zajmujemy się transportem osób chorych i niepełnosprawnych. Nasze samochody przystosowane są do przewozu wózków inwalidzkich/również elektrycznych/, jak i chorych na miejscach siedzących. Nasi kierowcy posiadają certyfikaty pierwszej pomocy w wypadku zagrożenia życiu. Świadczymy pomoc przy zniesieniu ze schodów, ubieraniu, przeniesieniu z łóżka. Działamy przez 24 godziny na dobę |
MD TRANSMAR – Przewóz dla niepełnosprawnych Ul. Nasturcjowa 85, 20-225 Lublin Tel: 609 257 334 Tel: 577 485 318 www.trans-mar-niepelnosprawni.business.site Pon. – sob. 7:00 – 21:00 Ndz. 8:00 – 14:00 |
Witold Wróblewski – Przewóz osób Wynajem autobusów, autokarów i busów. Transport krajowy i zagraniczny Bukowa 16, 20-258 Lublin 62 tel. kom: 602 112 460 e-mail: autobusylublin@gmail.com Jesteśmy firmą transportową zajmującą się przewozem osób. Firma posiada do dyspozycji klienta autokary marki: BOVA Futura (ilość miejsc: 60, pojazd posiada windę dla osób niepełnosprawnych) |
UMCS – Bezpłatny transport dla studentów/doktorantów Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami DS „Babilon” – pok. 9 i 10 (parter) ul. Idziego Radziszewskiego 17, 20-036 Lublin tel. (81) 537 58 90 e-mail: punkt@poczta.umcs.lublin.pl Dyżury: poniedziałek – piątek w godz. 9.00-14.00 Student/Doktorant z niepełnosprawnością może korzystać z usług transportowych zapewnianych przez Uniwersytet, gdy jego niepełnosprawność uniemożliwia mu samodzielny dojazd i powrót z zajęć dydaktycznych. Aby skorzystać z bezpłatnego transportu na zajęcia należy w siedzibie Zespole ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami – złożyć komplet dokumentów (dokumenty do pobrania na stronie www)
|
KTS Triomed Sp. z o.o. – Kolumna Transportu Sanitarnego ul. Północna 22a, 20-064 Lublin www.triomed.pl – Transport specjalistyczny i sanitarny Sekretariat czynne w godz 8:00-15:30 tel. (0-81) 446-59-68 fax (0-81) 446-59-60 e-mail: info@triomed.pl Dyspozytornia czynna 24 godziny na dobę we wszystkie dni roku tel. (0-81) 444-11-11 lub (0-81) 742-57-57 tel. kom. (+48) 663-993-111 |
jakdojade.pl – LUBLIN >>> wyszukiwarka połączeń autobusowych komunikacji miejskiej na terenie miasta Lublin —> www.jakdojade.pl – LUBLIN
e-podróżnik.pl >>> wyszukiwarka połączeń autobusowych i kolejowych / rozkłady jazdy / zakup biletów on-line —> www.e-podroznik.pl
usługi transportowe osób niepełnosprawnych – woj. lubelskie (wg. powiatów) | ||
POWIAT CHEŁMSKI | Chełm | Jacke Bobruś – usługi opiekuńcze-Transport ON-profilaktyka prozdrowotna tel. 663-735-147 |
POWIAT BIALSKI | Biała Podlaska | Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy Warszawska 15 21-500 Biała Podlaska tel. 505 074 906 Kierownik: 573 163 993 e-mail: sdsbiala@caritas.pl Celem Środowiskowego Domu Samopomocy jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności samodzielnego życia osób z zaburzeniami psychicznymi. Cel ten jest realizowany poprzez: W styczniu 2017 roku dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wkładowi własnemu Caritas Diecezji Siedleckiej i Caritas Polska oraz prywatnym darczyńcom do użytku Środowiskowego Domu Samopomocy przekazany zostaje nowy, komfortowy i co najważniejsze przystosowany do przewozu osób niepełnoprawnych samochód. |
Międzyrzec Podlaski | Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych – Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) ul. Zahajkowska 44F 21-560 Międzyrzec Podlaski tel: 662 021 420 Warsztat Terapii Zajęciowej w Międzyrzecu Podlaskim ma nowy samochód, którym codziennie dowożeni są uczestnicy WTZ | |
POWIAT HRUBIESZOWSKI | Hrubieszów | M.P.T – Transport Hapońscy S.C. 22-500 Hrubieszów ul. Królowej Jadwigi 13 Tel. 500-349-997 E-mail: mpt_transport@onet.eu 24h-7dni w tygodniu |
POWIAT KRASNOSTAWSKI | Krasnystaw | Krasnostawskie Stowarzyszanie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej Ul. Szkolna 9, 22-300 Krasnystaw W Warsztat zapewnia dowóz uczestnika : Własnym samochodem Warsztatu: a. transport uczestnika samochodem Warsztatu może odbywać się tylko wówczas, kiedy istnieje techniczna i organizacyjna możliwość świadczenia tego typu usług, b. pierwszeństwo w transporcie samochodem Warsztatu mają uczestnicy zamieszkujący poza Krasnymstawem, z dysfunkcją kończyn dolnych, niewidomi i ociemniali oraz niesprawni intelektualnie ze słabą orientacją w terenie, c. uczestnicy z innymi dysfunkcjami niż wymienione w pkt. b) dowożeni są do Warsztatu tylko w sytuacjach wyjątkowych, wynikających z aktualnego złego stanu zdrowia lub wówczas, gdy zamieszkują na trasie przejazdu uczestników wymienionych w pkt. b) i w samochodzie są wolne miejsca. d. kwalifikację uczestników do transportu pokrywanego ze środków PFRON oraz trasę dowozu ustala Dyrektor Warsztatu. |
POWIAT RYCKI | Ryki | NZOZ ” MEDITRANS” s.c. Jolanta Czopek , Sławomir Czopek ul. Warszawska 90 08-500 Ryki tel. +48 (81)8654 652 kom. +48 604 753 832 e-mail : jolaczop@wp.pl |
POWIAT ZAMOJSKI | Zamość | TAXI Joanna Niściór Tel: 721 234 954 Taxi 8-osobowe, przewóz osób niepełnosprawnych, transfer na lotnisko |
Usługi indywidualnego transportu door-to-door
Gminy i powiaty rozpoczęły świadczenie usługi transportu w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”. Usługi realizowane są w formule „od drzwi do drzwi”, co oznacza iż jej użytkownicy mogą otrzymać także pomoc przy wydostaniu się z mieszkania i dotarciu do docelowego miejsca przejazdu. Uczestnictwo w projekcie umożliwi mieszkańcom gmin z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności rozwijanie aktywności w życiu społecznym i zawodowym.
Z usługi indywidualnego transportu mogą skorzystać osoby:
• które ukończyły 18 rok życia;
• mające trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność (w tym: poruszające się na wózkach inwalidzkich, poruszające się o kulach, niewidome, słabowidzące i in.), zarówno osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (lub równoważne), jak i osoby nieposiadające takiego orzeczenia;
• których cel przejazdu związany jest z aktywizacją społeczno-zawodową;
• mieszkające na terenie gmin/powiatów, objętych realizacją projektu grantowego.
Realizacja projektów grantowych finansowana jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym i służy również realizacji rządowego Programu Dostępność Plus.
W województwie lubelskim dofinansowanie otrzymały:
Powiat Biłgorajski kwotę 999 911,12 zł
Powiat Łęczyński kwotę 539 766,22 zł
Gmina Mełgiew kwotę 392 143,75 zł
Gmina Ulan Majorat kwotę 343 920,00 zł
Gmina Ryki kwotę 641 800,00 zł
Gmina Ułęż kwotę 569 173,60 zł
Gmina Leśniowice kwotę 454 668,55
Gmina Konopnica kwotę 311 610,00 zł
Powiat Lubartowski kwotę 475 070,00 zł
Ośrodki szkolenia niepełnosprawnych kierowców – nauka jazdy woj. LUBELSKIE
SPiNKa – www.spinka.org.pl
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa powstało w 2006 roku. Od początku działalności przyświecał nam jeden główny cel: Stworzyć w Polsce profesjonalny rynek usług motoryzacyjnych dla środowiska niepełnosprawnych kierowców i pasażerów.
Dzięki niekonwencjonalnemu pomysłowi organizacyjnemu, wytrwałej pracy, konsekwencji, uporowi, a przede wszystkim przekonaniu, że można uczynić wiele bez wielkiego budżetu, tworzymy przedsięwzięcie, które już na stałe zaznaczyło swoją obecność w gronie tych, którzy nie godzą się z tym, aby niepełnosprawność eliminowała ich z aktywnego życia społecznego i zawodowego.
Motoryzacyjna mobilność osób niepełnosprawnych to nasza pasja. Pomagamy i wspieramy tych, dla których los nie okazał się zbyt łaskawy. Edukujemy tych, którym nie starcza wyobraźni, aby zrozumieć, że tak naprawdę niepełnosprawność nie jest żadnym powodem, aby nie czuć się potrzebnym oraz realizować swoje marzenia. Wspieramy wszystkich niepełnosprawnych w realizacji ich motoryzacyjnych ambicji. Samochód dla osoby niepełnosprawnej to podstawowy przyrząd ruchu. Technika w sposób znakomity poradziła sobie z wieloma dysfunkcjami, tworząc doskonałe substytuty fizycznych niedoskonałości. Niepełnosprawny kierowca lub pasażer może dojechać i być wszędzie tam, gdzie dociera człowiek w pełni sprawny.
Projektujemy i realizujemy cały ciąg działań prowadzący do tego, aby osoba niepełnosprawna mogła korzystać z dobrodziejstwa motoryzacji.
- Tworzymy ogólnopolską sieć specjalistycznych Ośrodków Szkolenia Kierowców Niepełnosprawnych (OSKN);
- Organizujemy sieć profesjonalnych serwisów adaptacyjnych;
- Organizujemy niepełnosprawnym Klientom możliwość zakupu nowych i używanych samochodów, odpowiednich do ich indywidualnych potrzeb;
- Zapewniamy pomoc finansową we wszystkich tych obszarach działalności;
- Tworzymy nowoczesne, cywilizowane standardy i zwyczaje w relacji osób różniących się miedzy sobą tylko stopniem sprawności fizycznej
Ośrodki szkolenia kierowców niepełnosprawnych – woj. LUBELSKIE | |
OSK CABRIO Biłgoraj | ul. Kościuszki 27 23-400 Biłgoraj Osoba do kontaktu: Ewelina Buczek tel. 690 988 848 |
OSK CABRIO Chełm | ul. Lwowska 14a 22-100 Chełm Osoba do kontaktu: Sylwia Zwierz tel. 666 200 099 |
Cool Autoszkoła | aleja Armii Krajowej 11A, 22-100 Chełm, tel: 692 437 662 |
OSK CABRIO Hrubieszów | ul. Plac Wolności 13 22-500 Hrubieszów Osoba do kontaktu: Beata Mazurek tel. 662 900 299 |
OSK Grabiec | ul. Al. Zygmuntowskie 5 20-101 Lublin Osoba do kontaktu: Adam Grabiec tel. 814 445 066 /-/ 604 309 240 e-mail: info@grabiec.pl |
OSK Piotr | Droga Męczenników Majdanka 57/2 20-325 Lublin Godziny pracy: 8:00-17:00 poniedziałek – piątek 9:00-13:00 sobota tel. 81 744 11 14 ul. Lotnicza 3 20-322 Lublin 8:00-16:00 poniedziałek – piątek tel. 500 112 919 |
OSK CABRIO Tomaszów Lubelski | ul. Zamojska 3 22-600 Tomaszów Lubelski Osoba do kontaktu: Dariusz Stelmach tel. 600 145 206 |
OSK CABRIO Zamość | ul. Gminna 49 22-400 Zamość Osoba do kontaktu: Tomasz Nelc tel. 846 393 970 e-mail: cabrio20@wp.pl |
www.prawo-jazdy-dla-niepelnosprawnych.blogspot.com >>> Prawo jazdy dla niepełnosprawnych – blog
Adaptacje samochodów dla osób niepełnosprawnych woj. Lubelskie
Obecnie na terenie woj. Lubelskiego nie istnieje serwis, który w swej usłudze oferuje adaptacje pojazdu pod osobę niepełnosprawną. Najbliższe serwisy adaptacyjne znajdują się w sąsiednich województwach.
JABŁOŃSKI – adaptacje samochodów dla niepełnosprawnych
Holendry Baranowskie 102, 96-315 Baranów koło Grodziska Mazowieckiego
(woj. Mazowieckie)
mgr Krzysztof Jabłoński (Sprzedaż i Konsultacje) +48 604 233 771
e-mail: jablonskikrzysztof@op.pl
mgr inż. Jacek Nowicki (Doradztwo Techniczne) +48 608 412 763
ASDON – Adaptacje samochodów dla niepełnosprawnych
Pieńków 40
05-152 Czosnów (między Warszawą a Nowym Dworem Mazowieckim – woj. Mazowieckie)
Otwarte: Pon. – Pt. 8:00-16:00
Tel: +48 792 283 197
E-mail: biuro@asdon.pl
Dofinansowania:
Tel: +48 792 283 197
E-mail: finansowanie@asdon.pl
CEBRON
ul. Tadeusza Borowskiego 2
03-475 Warszawa (woj. Mazowieckie)
tel. stacjonarny: 22 818 24 42 w. 167
tel. komórkowy 607 520 167
ADAPTACJE SAMOCHODÓW DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH – Autoadaptacje.eu Jacek Nowicki
ul. Czerwonego Krzyża 5, 26-110 Skarżysko-Kamienna (woj. Świętokrzyskie)
tel: 608 412 763
e-mail: autoadaptacje.eu@
Indywidualne podejście do każdego klienta
Wiele autorskich rozwiązań oprzyrządowania dla osób niepełnosprawnych
Odbiór samochodu od klienta i dostarczenie po montażu.
Grupa-Reha Polska Sp. z o. o. – adaptacje pojazdów samochodowych dla niepełnosprawnych
Rejowska 99, 26-110 Skarżysko-Kamienna (woj. Świętokrzyskie)
Tel: +41 251 32 68
e-mail: info@reha.com.pl
SZTAJNERT
Ul. Familijna 12, 93-494 Łódź (woj. Łódźkie)
tel stacjonarny – 42 684 69 59
tel komórkowy – 609 418 975
e-mail: sztajnertp@poczta.onet.pl
EFEKTOR – Przedstawiciel Guidosimplex w Polsce
Biuro i serwis :
ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa, (woj. Mazowieckie)
tel. 22 868 63 85
Obsługa klienta :
Dominika Politowska
tel. 601 166 650
e-mail: efektor@plusnet.pl
W ofercie:
duża ilość rozwiązań zarówno dla kierowców jak i pasażerów niepełnosprawnych,
zestawy urządzeń dla osób z tetraplegią,
indywidualne konsultacje i dobór urządzenia do potrzeb i możliwości klienta,
w przypadku potrzeby dojeżdżają do klienta, odbierają i dostarczają samochód po wykonanym montażu,
współpracują w zakresie programów dofinansowujących zakup oprzyrządowania.
EMICO
ul. Konwaliowa 7
03-194 Warszawa
Tel.: 22 676 81 82
Fax.: 22 676 81 82
Mail.: emico@emico.pl
Pracujemy: Pn.-Pt. 9-17
KAMUKO
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
Telefon
+48 505 126 256
E-Mail
biuro@kamuko.pl
Zajmujemy się sprzedażą fabrycznie nowych aut przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Nasze auta wyposażone są w podjazdy dla wózków ułatwiające transport osób niepełnosprawnych. Jesteśmy również oficjalnym przedstawicielem firmy „Allied Mobility” w Polsce
- www.adaptacja-samochodow.blogspot.com >>> Adaptacje Samochodów – blog
- www.samochody-dla-niepelnosprawnych.blogspot.com >>> Samochody dla Osób Niepełnosprawnych – blog
- www.niepelnosprawni.pl >>> wykaz zakładów przystosowujących samochody do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne z całej Polski
SPRZEDAŻ Samochodów przystosowanych dla niepełnosprawnych
FACEBOOK – www.facebook.com – Giełda samochodów dla niepełnosprawnych
Giełda Samochodów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych – Grupa Publiczna na FB
Serwis Auto-inwalida.pl powstał jako platforma sprzedażowo-zakupowa gromadzącą oferty pojazdów dla osób z ograniczeniami ruchowymi o różnym stopniu niepełnosprawności. Poszukujesz auta do przewozu osób niepełnosprawnych lub jesteś inwalidą i chcesz kupić samochód przystosowany do Twojej niepełnosprawności, nasza strona to najlepsze miejsce.
Auto-Mona Firma Handlowo-Usługowa
ul. Cypriana Kamila Norwida 16, 17-100 Bielsk Podlaski
poniedziałek – sobota 8:00 – 21:00
niedziela 10:00 – 20:00
e-miał: biuro@auto-inwalida.pl
tel: +48 660 466 683
Linki do innych/ciekawych stron www – okołotransportowych
CENTRUM USŁUG MOTORYZACYJNYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH >>> www.cum.its.waw.pl
Wykaz miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w mieście LUBLIN >>>www.lublin.eu – wykaz_miejsc_parkingowych dla niepełnosprawnych
Wyszukiwarka miejsc parkingowych (w tym tych dla niepełnosprawnych ! ) >>> www.pl.iparkomat.com
Masz wolne miejsce parkingowe? Zarejestruj je i zacznij na nim zarabiać!
Transport Osób Niepełnosprawnych – blog >>> www.transport-osob-niepelnosprawnych.blogspot.com
Przewodnik FIA dla Niepełnosprawnych Podróżnych – teraz również po francusku, niemiecku i włosku.
Które kraje posiadają wzór kary parkingowej dla niepełnosprawnych? Kiedy i gdzie można jej używać? Jakie przywileje parkingowe są dostępne? Czy karta gościa z innego kraju będzie uznawana? Odpowiedź na te oraz inne pytania dotyczące 130 krajów na całym świecie można znaleźć Przewodniku FIA dla Niepełnosprawnych Podróżnych.
Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ w dniu 3 grudnia 2011, FIA wprowadza gruntowne zmiany w przewodniku on-line dla niepełnosprawnych podróżnych, dzięki czemu będzie on dostępny również w we francuskiej, niemieckiej i włoskiej wersji językowej.
„Myślą przewodnią FIA jest zapewnienie bezpiecznej, dostępnej dla wszystkich, czystej mobilności. Nasz obszerny przewodnik on-line pomaga niepełnosprawnym kierowcom w ich codziennym poruszaniu się poprzez dostarczanie informacji na temat ich praw parkingowych na całym świecie.” Powiedział Christian Scholly, Przewodniczący Prawno-Konsumenckiej Grupy Roboczej w Brukseli.
PZM – Polski Związek Motorowy
www.pzm.pl – Zmotoryzowani niepełnosprawni
Warsztat Rowerów Nietypowych
powstał w związku z zapotrzebowaniem na:
- rowery rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych i nietypowych,
- rowery poziome,
- rowery transportowe w zakładach przemysłowych i nie tylko,
- pojazdy rekreacyjne,
- przyczepki i przystawki rowerowe oraz rowery cyrkowe.
Dewizą firmy jest spełnić wszystkie marzenia zamawiającego rower lub pojazd, zrobić przymiarkę / jeśli to możliwe/ i dostarczyć pod wskazany adres.
Rozwiązujemy najtrudniejsze indywidualne zadania związane z poruszaniem się na kołach i wykonujemy pojazdy, na których niepełnosprawni są poddawani rehabilitacji fizycznej i społecznej – tworzymy nowy termin – roweroterapia.
Przy konstruowaniu korzystamy z porad lekarza i rehabilitanta.
blog poświęcony Rowerom dla Osób Niepełnosprawnych – nowinki techniczne, wiadomości, wypożyczalnie
www.rowery-dla-niepelnosprawnych.blogspot.com
W blogu Rowery Dla Niepełnosprawnych prezentuję pojazdy, które umilą Ci czas, poprawią kondycję a co najważniejsze wzmocnią Twoje mięśnie i stawy! Rower jest lepszy od najlepszego rehabilitanta! Pamiętaj, że zakup roweru dla osoby niepełnosprawnej może być dofinansowany przez PCPR!
Handbike – rowery o napędzie ręcznym >>> www.handbike.blogspot.com
Zapraszam na Bloga przeznaczonego dla zainteresowanych kupnem Handbika – czyli specjalnie przerobionego wózka inwalidzkiego z zamontowanym napędem ręcznym przy użyciu przedniego koła napędzanego siłą mięśni rąk poprzez pedały ręczne. Prezentuję Handbike zarówno z na stałe zamotowanym napędem, sportowe jak i z doczepianym do zwykłego wózka inwalidzkiego kołem z napędem ręcznym lub kierowicą i kołem z napędem elektrycznym! Zapraszam na bloga!
Innowacyjne elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych >>> www.blumil.pl
Skutery dla niepełnosprawnych – blog >>> www.skutery-dla-niepelnosprawnych.blogspot.com
Instytut Transportu Samochodowego >>> www.its.waw.pl – Dla niepełnosprawnych